Неділя, 18.02.2018, 08:31
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [225]
Полтавщина [313]
Світ [50]
м.Лохвиця [385]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [337]
Міні-чат
500
Головна » 2013 » Квітень » 16 » ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ, ЧИ ЗА ГРОШІ?
ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ, ЧИ ЗА ГРОШІ?
20:16
22 березня одна із обласних газет надрукувала статтю «Учня побили на подвір’ї школи». Після чого до редакції ЛК звернулись люди, які добре знають Олександра Туника, завідувача юридичного сектору управління Пенсійного фонду України в Лохвицькому районі, та його родину. Вони впевнені у неправдивості наданої інформації, а саму статтю вважають замовною.

Признаюсь як на сповіді, що вгледівши прізвище автора, відразу статтю читати не став. У свій час вже виникала ситуація, коли мав протилежну точку зору від тієї, яку висловлювала автор статті. Тоді вона, цитуючи вислів скаржника, звинувачувала голову села Пісок на тому, що він наживався, позбавляючи безкоштовного харчування дітей із малозабезпеченої сім’ї. Тож більше піддаватися спокусі не мав бажання. Адже врешті-решт газета, про яку йде мова, у порівнянні з багатьма іншими, має немало позитивних сторін.

Після розмови з Олексієм Глупаком, Валерієм Ритченком, Олександром Розумовичем, які завітали до редакції, питання «хочу, чи не хочу?» стало неактуальним і довелося детально познайомитися зі змістом статті, про яку вже згадувалось, та спробувати неупереджено її проаналізувати. Але спочатку читачі мають дізнатись думку тих людей, які вважають, що конфлікт між донькою Олександра Туника Юлією і її однолітком Владиславом Щаповим стався далеко не тільки завдяки неправильним вихованню і поведінці дівчини та її батька, який товк чужу дитину головою об стіну, як це описано в газеті «Події і факти».

– Олександра Туника знаю не один десяток років, ще із того часу, як разом навчалися в Яблунівській школі, – стверджує Олександр Розумович зі Скоробагатьок. – А взагалі у житті нас об’єднав спорт. У команді «Їсківці» разом граємо у футбол та міні-футбол. Пригадую, як у далекому вже 1991 році в напруженій боротьбі вибороли кубок району. Дружимо сім’ями. Наші дружини спілкуються між собою. Часто разом відпочиваємо в сімейному колі, відзначаємо різні свята. Моя старша донька при зустрічах спілкується з Юлею, за якою я не помічав ніякого негативу. Дівчина як дівчина.

– Якщо Олександр Туник має дещо невитриманий, гарячий характер, як це дехто стверджує, то рано чи пізно це мало позначитись на його поведінці під час проведення футбольних матчів, – запитую. – Адже у запалі й напрузі боротьби бувають різні провокаційні моменти. Хтось із вас може назвати щось подібне?

– Я не пригадую за багато років жодного випадку, коли б Олександр став ініціатором конфлікту.
– Знаю Олександра років сім, – продовжує Олексій Глупак. – Але ніколи він не був зачинщиком скандалу на футбольному полі. Хоч дійсно ситуації трапляються різні. Знаю також його дружину Ларису, доньку Юлію – спокійну звичайну дівчину.

До розмови приєднується Валерій Ритченко, нині – сільський голова Їсківців:
– Олександр трішки старший від мене. Але так трапилось: коли він прийшов до нас у Їсківецьку школу, я був секретарем комсомольської організації. Тож пам’ятаю, як ми приймали його до комсомолу. З тих пір я знаю його як надійну, чесну людину, яка добре навчалася у школі, а різні вечори та заходи відпочинку, спортивні змагання ми з ним організовували разом.

Під час навчання у школі він ніколи ні з ким не конфліктував. Потім, звичайно, у кожного склалася своя доля, але ми перетинались на футбольних полях, навіть грали в одній команді за свій колгосп. Не можна говорити, що ми – великі друзі. Але Олександра я знаю тільки з позитивної сторони. Про якісь сварки і скандали я ніколи не чув.

Тепер давайте повернемось до згаданої статті. Найцікавішим є те, що журналіст, яка написала її, дійсно опиралась на реальні факти та документи. І з Олександром Туником зустрічалась. І з Дмитром Кириченком розмовляла. І по сусідах ходила.

І протокол засідання комісії з питань захисту прав дитини Лохвицької райдержадміністрації тримала у руках. Але підсумком усього цього стало те, що у своїй статті Дмитра Кириченка, якому хулігани розмалювали паркан (справа про це знаходиться в суді) чомусь називає другом Туника, хоча вони познайомились тільки тоді, коли за різних обставин довелось мати справу з сім’єю Щапових.

А до того не знали один одного. Крім того, далеко не всі сусіди, говорячи про Туників, дотримуються думки, що «Такі люди народжуються раз на тисячоліття. У них немає нічого святого», як стверджується в статті. І багато хто з них по-справжньому шокований таким висловлюванням.

Знову ж таки чомусь із протоколу засідання комісії було «висмикнуто» тільки одне речення, що явно свідчило на користь тільки однієї сторони. Тому давайте наберемось терпіння і прочитаємо його повністю. Мова, орфографія й пунктуація оригіналу збережені.

Витяг
ЛОХВИЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОТОКОЛ
засідання комісії з питань захисту прав дитини
22.01.2013 м. Лохвиця №2
Головував: Батрак М.В. – заступник голови райдержадміністрації, заступник голови комісії з питань захисту прав дитини
Секретар: Яблучанська О.В. – завідувач сектора з питань усиновлення, опіки та піклування служби у справах дітей
На комісію запрошені:
Туник О.Д.
Туник Ю.О.
Туник Л.І.
Панченко Л.М.

На комісії присутні:
Близнюк В.М..- член комісії
Інденко Н.О. - член комісії
Кирничанська О.О. – член комісії
Момот О.М. – член комісії
Поляруш О.С. – член комісії
Троц Л.П. - член комісії

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Розгляд заяви Туника Олександра Дмитровича від 21.01.2013 щодо захисту прав та інтересів неповнолітньої дочки Туник Юлії Олександрівни, 12.12.1997 року народження.
Доповідач: Власова Світлана Миколаївна – начальник служби у справах дітей.

1.
СЛУХАЛИ: Власову Світлану Миколаївну – начальника служби у справах дітей – текст інформації додається до протоколу.

ВИСТУПИЛИ:
Власова С.М. пояснила, що Щапова Людмила Григорівна разом з сином Щаповим Владиславом Юрійовичем на засідання комісії не з'явилася, пояснивши тим що її представник порадив на засідання комісії не йти, а вирішувати питання тільки в судовому порядку, оскільки заява вже подана до суду.

Туник Олександр Дмитрович пояснив, що метою його звернення до відповідних органів, є саме в присутності Щапової Л.Г. та Щапова В.Ю. з'ясувати обставини побиття його доньки та залагодити конфлікт, який виник. Так як з боку педагогічного колективу Лохвицької загальноосвітньої школи І-ІП ступенів № 2 міри були не прийняті.

Панченко Людмила Миколаївна директор Лохвицької загальноосвітньої школи І-ІП ступенів №2 пояснила, що Туник Юля та Щапов Влади слав гарні діти, Юля добре навчається, Владік трішки гірше. Кожна дитина особистість, якби вона не вчилася. На мою думку конфлікт, який виник між дітьми, є причиною перехідного віку, словом сказати зачепилися і виник конфлікт. Владислав виховується мамою без тата, мама не має вищої освіти, і не заперечує щодо деяких упущень у вихованні сина. Класним керівником постійно проводиться профілактична робота в класі. Між дітьми можливо зіграли відчуття, а татові не потрібно узагальнювати дане питання.

Винні обоє дітей, і хто розпочав зараз точно не скаже ніхто. Юля теж ображала Владислава, відірвала йому капюшон. На засіданні штабу по профілактиці правопорушень де розглядалася поведінка Владислава та Юлі. У Юлі вже раніше були конфлікти з дітьми, тоді як у Владислава таких ситуацій не виникало. Згідно рішення штабу діти поставлені на внутрішкільний облік.

Педагогічним колективом школи проводилася робота з дітьми щодо усунення конфлікту. На сьогоднішній день претензій до дітей та батьків немає. Батьки з'явилися до школи по першому виклику. Що стосується прийняття мір до класного керівника, оскільки конфлікт стався в позаурочний час, після виховної години, наказати вчителя наказом директора не можливо, так як це можливо тільки за наказом начальника відділу освіти.

Відділом освіти на педагогічній нараді розглянуто дане питання та вказано на недостатню правовиховну роботу серед дітей та батьків. Директор і вчителі не стануть на позицію батьків Туник Ю., тому що батько Туник О.Д. не повинен був вчиняти якісь фізичні дії стосовно Щапова Владислава.

Туник О.Д. повідомив, що його дочка Юля неодноразово приходила додому в сльозах із за погроз від Горбаня та Щапова В., які погрожували її побити, зґвалтувати, і вибити вікна. Свідком цих телефонних розмов та випадку, який стався в парку, коли Щапов В. ударив Юлю ногою в область тазу, була Шабаєва Інна.
Зі слів Туник Юлі в той день коли стався інцидент, після четвертого уроку разом з учителем Милкою Тамарою Іванівною пішли до бібліотеки, де відбувався захід.

Після заходу я вийшла з бібліотеки і зустріла Щапова В., який назвав її дівчиною легкої поведінки, на що я потягла його за капюшон куртки, на що він декілька раз ударив рукою по голові. Я ввечері розповіла про це вдома, сказавши що «не хочу жити». На слідуючий день о 8 годині ранку ми з батьком приїхали до школи з метою задати декілька запитань Щапову В. Батько запитав у мене, який він. Я пішла до класу, в якому навчається Щапов В. і запитала у хлопців, які там були, де Щапов. Дяченко запитав: «Ну як Щапов тебе вчора кулаком по обличчю?». Мені стало дуже боляче, прикро і вискочила з класу та повернулася назад до батька. В цей час Владислав ішов до школи з велосипедом. Батько почав питати його якими словами він мене обзивав, а потім взяв його за вухо і сказав мені бить його. Я його ударила раз, а потім і другий.

Туник О.Д. пояснив, що через деякий час подзвонив до Щапової Л.Г. щоб вибачитися і домовитися про зустріч. Ми зустрілися з Щаповою Л.Г., я вибачився за свої дії, сказавши що все таки Ваш син був неправий і вів себе неправильно. Щоб залагодити конфлікт я запропонував забрати заяви з суду, але Щапова Л.Г. на мирову не погодилася, при цьому почала наводити факти протиправних дій з мого боку та моєї дружини. Я спробував залагодити конфлікт у суді після попереднього розгляду справи, але Щапова Л.Г. на примирення не погодилася.
Директор школи Панчекко Л.М. наголосила на тому, що зараз ми вислуховуємо одну точку зору, а якби була Щапова Л.Г. розповідь була б іншою. При перевірці школою даного конфлікту факт побиття дітей один одного не підтвердився.

Власова С.М. пояснила членам комісії суть конфлікту, а саме, що таке небажання Щапової Л.Г. йти на примирення викликано не сваркою та бійкою між дітьми, а тим, що Туник О.Д. сам, не поговоривши з нею, почав з'ясовувати стосунки з її сином, і як того ж дня посвідчили діти, які були поблизу, бив його. Наголосила, що цю проблему потрібно було вирішувати першого ж дня, починаючи з кабінету директора. А відповідно Щапова Л. Г. по телефону мотивувала свою відсутність на цьому засіданні, тим що вона це питання вирішуватиме тільки в судовому порядку.

Начальник відділу освіти Момот О.М.: «Є заява, але на сьогодні ми дитину не захищаємо, а тероризуємо. Для мене головне це діти. Я сьогодні задаю питання Юлі. чи є претензії до Щапова Владислава. Юля відповіла: питань до нього не має. Щодо ваших претензій до вчителів та прийняття мір з боку директора. Директор такими повноваженнями не наділений. Мною повторно буде видано наказ про проведення перевірки право виховної роботи у Лохвицькій загальноосвітній школі І-ІП ступенів №2. Я буду захищати дітей, оскільки в даному випадку йде конфлікт між дорослими, в якому задіяні діти. Моя думка, що це питання не потрібно було розглядати без присутності іншої сторони. В свою чергу я просив залагодити конфлікт, але Щапова Л.Г. не погодилася. Я приймаю критику щодо працівників школи, освіти, але ці питання будуть вирішуватися в робочому порядку. Але і в мене виникає питання щодо роботи психолога школи».

Туник О.Д. пояснив: «З моменту, коли я став писати листи до відповідних організацій, зробив висновок, що Олександр Михайлович зайняв об'єктивну, правильну позицію до подій які сталися. Мною такі ж заяви були написані до директора школи, але з її сторони не було прийнято ніяких дій. Моя позиція, що Панченко Л.М. не може обіймати посаду директора. Туник О.Д. наголосив, що він вибачився перед матір'ю Щапова В. за поведінку доньки, а на запитання до Щапової Л.Г. чи вона вибачиться за поведінку сина, отримав відмову. Щапова Л.Г. відмовилась вибачатися та залагоджувати конфлікт мирним шляхом.

Троц Л.П.: «Я вислухала все сказане сьогодні і зробила висновок, що психологічна обстановка в школі ненормальна. Я вважаю, це серйозна проблема і потрібно проводити відповідну роботу. Туник О.Д. правильно підняв дане питання, захищаючи свою дитину».
ВИРІШИЛИ:
1.Інформацію начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Власової С.М. взяти до відома.
2. Рекомендувати:
2.1 Тунику О.Д. щодо захисту прав дочки Туник Ю.О. та вирішення питання відшкодування нанесеної моральної та матеріальної шкоди звернутися до Лохвицького районного суду.
2.2. Педагогічному колективу Лохвицької загальноосвітньої школи І-ПІ ступенів №2 додатково провести виховні години на тему правил поведінки та взаємовідносин між однолітками.
2.3 Психологу Лохвицької загальноосвітньої школи І-ІП ступенів №2 провести роботу щодо виявлення рівня агресії у дітей з метою попередження проявам жорстокого поводження у дитячому колективі.
(прийнято одноголосно).
"ЗА"-8 чол.
"ПРОТИ"- - чол.
"УТРИМАЛИСЬ"- - чол.

Заступник голови комісії з питань захисту прав дитини М.В.БАТРАК

Секретар комісії О.В.ЯБЛУЧАНСЬКА

Згідно оригіналу
Завідувач сектора з питань усиновлення, опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації О.В.ЯБЛУЧАНСЬКА

Розмовляючи з Олександром Туником, я запитав його, як він міг, будучи правником, дозволити собі стати учасником такої непривабливої історії. Адже хто як не він має знати, що ніякі обставини не можуть виправдати насилля.
– Я не виправдовую зараз своїх дій і навіть якихось дій своєї дочки.

Мабуть, між нею і Владиславом були якісь перепалки: «Ти така-сяка» – «Ти такий-сякий». Але я не можу уявити, як, бувши хлопцем, дозволити собі бити дівчину (практично 100% людей, із якими довелось розмовляти на цю тему, солідарні в цьому з Олександром). Для мене не принципово зараз, що я – юрист.

У першу чергу я – батько. Тож просто зіграли батьківські почуття. Побили мою дитину, яка добре навчається, не тиняється по барах та дискотеках, яка через день відвідує тренування з волейболу, повертається звідти близько 20 години і сідає за уроки. Провірте, в неї просто немає часу займатись дурницями. Тож думаю, що будь-яка людина, будь-який батько чи мати, захищали б свою дитину. Інше питання – що це дійсно сталося емоційно, спонтанно, і я наперед не планував ніяких дій. У мене щодо цього не було ніяких думок.

Читач спитає: чому я не поговорив із іншими прямими учасниками конфлікту. Дітей займати я не став принципово. Про це ще буде йти мова. А от Людмила Щапова, судячи із попередньої статті, і так має дуже добру характеристику. От тільки 25 березня із нею трапилась така подія.

Старша віком колега по роботі, з якою разом пропрацювали 22 роки, прочитавши статтю «Учня побили на подвір’ї школи», зауважила, що в ній написано багато неправди стосовно самої Людмили Григорівни та її дітей. За що, зі слів потерпілої, й була побита Людмилою Щаповою (автор умисно не називає прізвища потерпілої, аби не втягувати в цю історію нових людей, але при необхідності готовий назвати прізвище, адресу й телефон).

Крім того, я говорив із багатьма людьми, які ділилися своїми думками після ознайомлення зі статтею полтавської журналістки. Так, педагоги, серед яких багато знайомих мені директорів шкіл, стверджують, що, нажаль, можливо не зовсім таких, але подібних конфліктних ситуацій тільки за один навчальний рік мають вдосталь. Але при цьому вони відразу прикладають максимум зусиль, щоб гасити конфлікт при самому його зародженні.

І не тільки тому, що постраждає репутація того чи іншого навчального закладу, а для того, щоб ні в якому разі не створювати протистояння, в яке неминуче, окрім батьків, можуть втягнутися й діти цілого класу. Про яку тоді психологічну обстановку можна говорити?

Почув також думки про те, що Лохвиця – невелике містечко і багато людей у ньому знають одне одного. Тож врешті-решт рано чи пізно розберуться для себе, чого варті сім’ї Туників і Щапових, час усе розставить на місце. А от хто дав право, наголошувало багато моїх співрозмовників, ставити 15-річній дівчині клеймо хуліганки і т. д? Адже це саме той вік, коли відбувається становлення особистості людини.

Навіть якщо у цьому процесі є якісь проблемні питання, ще є час за допомогою сім’ї і школи відкорегувати і виправити

Лохвицький край
Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 392 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 5.0/2 |
Всего комментариев: 2
1  
Міраслава"руліть", а Толя ""на стрьомє"... "как бі чіво нє вишло"

2  
Д-ык, этот Толян не на стрёме, а под юбкой у неё родимой. ГыГы

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[15.12.2017][м.Лохвиця]
Готуємося до новорічних святкувань (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Прикрасили Головну міську ялинку–2018 (0)
[13.12.2017][м.Лохвиця]
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (0)
[13.12.2017][Лохвицький р-н.]
Безпритульні тварини: хто винен і що робити? (0)
[09.12.2017][Полтавщина]
За добу в ДТП на Полтавщині загинуло чотири людини (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці - два випадки сказу (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці готують льодову ковзанку (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
Навесні в Лохвиці розквітнуть тисячі тюльпанів (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: «КОЖЕН, ХТО ШКОДИТЬ ЕНЕРГЕТИЧНІЙ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, Є ВОРОГОМ НАШОЇ ДЕРЖАВИ» (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
НА ЛОХВИЧИННІ ЖІНКА ПІСЛЯ ПОБИТТЯ ВЧАСНО НЕ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ЛІКАРІВ І ЗА ДВА МІСЯЦІ ПОМЕРЛА (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
На Полтавщині будівельний комбінат оштрафували за сексистську рекламу (0)
[02.09.2017]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу у господарчій будівлі (0)
[30.08.2017][м.Лохвиця]
Лохвиця прощалася з Героєм (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
МЛИНІВСЬКИЙ МІСТ: техніка на місці, а грошей ще немає? (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
Витрати на ремонт доріг діляться навпіл (0)
[26.08.2017][м.Лохвиця]
Недобудована дорога зруйнувалася після року експлуатації (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Вперше в Україні: з'явилося відео унікальної "пастки" для порушників (м. Лохвиця) (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Шановна лохвицько громадо! Дорогі лохвичани і криничани! (1)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
ОГОЛОШЕННЯ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ ТА ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (0)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
«Ґудзюрина – маленька країна» (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
[19.06.2014][Знакомства]
Ваша половинка чекає на Вас (0)
[30.12.2013][Продам]
игры для девочек бесплатно ходить. онлайн бесплатные игры призрачный гонщик (0)
[21.04.2013][Авто]
Продам ВАЗ 2108 (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Квітень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018