Четвер, 22.03.2018, 04:08
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [225]
Полтавщина [314]
Світ [50]
м.Лохвиця [389]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [340]
Міні-чат
500
Головна » 2013 » Квітень » 6 » Віктор Щуров: «Фермерів обклали непосильними податками, дозволами, зборами та перевірками»
Віктор Щуров: «Фермерів обклали непосильними податками, дозволами, зборами та перевірками»
08:46
28 березня відбулася нарада фермерів Лохвиччини у великому залі РДА, де зібралося біля 40 учасників. 29 березня аналогічна нарада відбулася в Полтаві. Поділитися своїми враженнями від наради та нововведень у цій галузі на рівні держави ми попросили Віктора Щурова – одного з перших фермерів району.

На початку квітня 21 рік тому 4 фермери з Лохвиччини – Анатолій Тарапата, Павло Попович, Сергій Мельник і Віктор Щуров – отримали землю й почали господарювати. Перших двох, нажаль вже немає в живих, Сергій
Мельник полишив цю справу. Віктор Щуров господарює й нині.

– Для перших фермерів держава дала тоді пільги: у перші 3 роки господарювання не сплачувати податків, не вести бухгалтерії, обов’язково видавалися гроші на покупку першого трактора, завдяки Фонду підтримки фермерських господарств давалися безвідсоткові кредити, – згадує Віктор Степанович. – Зараз фермерам годі про таке й мріяти – кажуть, у держави немає коштів.

Але тоді держава піклувалася про фермерів, хоча були ще скрутніші часи – гроші знецінювалися через інфляцію у 100 разів за рік, у магазинах було пусто, люди отримували зарплату з колосальними затримками. Тоді фермером міг стати лише той, хто бажав цього по-справжньому, адже не можна було ще десь працювати. Приміром, я заради праці на землі пішов із посади викладача фізкультури в технікумі.

Пізніше, коли із закону вилучили статтю, яка забороняла фермеру чимось іще займатися, фермерами стали чи не всі голови колгоспів, головні агрономи, провідні спеціалісти, узявши землю на себе чи на дружин. Їм не потрібно було купувати техніку, брати кредити, бо працювали за символічну плату колгоспники й колгоспна техніка. Зараз такі фермери відсіялися, лишилися переважно ті, хто починав до 1996 або після 2005 року – хто зібрав паї свої та рідних і обробляє біля 30 – 50 га землі.
– Чи існує підтримка фермерів і зараз?

– Раніше держава якщо й не завжди підтримувала фермера, то й не заважала. Зараз же відбувається тотальне переслідування селянина. Створили купу інспекцій: із використання землі, інспекція, яка буде слідкувати за сівозміною, інспекція, яка контролюватиме кількість зібраного зерна і як воно зберігається, інспекція, яка слідкуватиме, яка в тебе техніка. Вважаю, інспекції не допомагатимуть, а слідкуватимуть з висоти, наприклад, як фермер на своїх 11 гектарах робитиме сівозміну-«одинадцятиполку», тобто змусять поділити поле на клаптики по 1 га і контролюватимуть, де росте багаторічна трава, де пшениця, де горох, а де гречка.

І якщо відхилишся на міліметр – одразу оштрафують (розмір штрафу – десятки тисяч гривень). Розумію, що треба слідкувати і за екологічним станом земель, і за зерном. Але можу порівняти наші реалії з американськими, які я особисто оглянув у 2003 році. Там немає ані статистики, ані обов’язкового техогляду тракторів і автомобілів. Більше того – у водіїв немає посвідчень. Там зовсім інша демократична система – людям довіряють. У нашій же країні (ось одна з промовистих характеристик нинішнього її режиму: міліції удвічі більше, ніж армії) всім фермерам знайдеться за що виписати по 51 тисячі гривень штрафу наступного дня після публікації цього інтерв’ю.

Адже від фермерських господарств вимагають так само дотримуватись норм і правил, як і від великих агрохолдингів. Хоча на 20 га сівозміну робити одночасно немає сенсу – вона відбувається завдяки тому, що з року в рік сіються різні культури. А при поділі площі на дрібні поля тільки на межах утратиш третину поля.

Дотепер фермери за погодженням сільської ради укладали угоду з райдержадміністрацією на оренду землі. Зараз укладати угоду треба через державне земельне агентство, яке знаходиться в Києві. Й куди їхати треба не з пустими руками, якщо хочеш, щоб зустріли привітно і питання вирішили швидко.
– Що ж обговорювали фермери на нарадах?
– Представники влади розповіли про зміни до законів, про нововведення. Із почутого я сформулював тези і розподілив їх на позитивні й негативні для селянина (на аркуші список «плюсів» виглядає утричі меншим – авт.).
Вимагають сплачувати «адекватну» кількість податків і зборів. Що розуміється під цим словом, не розумію, бо обсяг точно не визначений. До речі, у Верховній Раді існує законопроект, за яким мають відмінити єдиний фіксований с/г податок. Також потрібно мати повний комплект документів на землю.

Розмір орендної плати за землю для фермерів прирівняли до плати для великих агрохолдингів. Це удар по господарях, які обробляють по 2 гектари й не мають нічого, але якось прогодовують себе й сім’ю. Адже вони мають укладати з сільрадами соціальні угоди, за якими щороку дають по
50 грн. допомоги з кожного гектара.

Для виготовлення усіх документів один рік треба пропрацювати тільки над цим. А як проіснувати в цей рік, якщо навіть кредиту на вигідних умовах взяти неможливо?
Виходить, лише у нашій країні фермерів обклали соціальними угодами, непосильними податками, дозволами і зборами та перевірками. Лише податок на землю збільшили цього року в 2,5 разу. Це виглядає як експеримент: виживуть, чи не виживуть? Все ведеться до того, щоб ми відмовились від землі, передали її великим агропідприємствам і пішли в найми до них самі.

Загалом у Лохвицькому районі зараз 67 фермерів і приватних землевласників. А добре було б, якби стало хоча б 670, адже це люди, які забезпечують самі себе й свої сім’ї, створюють робочі місця на селі, де високий рівень безробіття.
Звичайно, великий виробник отримує вищі врожаї. Але ми, фермери, дбайливіше ставимося до землі-годувальниці, доглядаємо за нею і точно не залишимо після себе пустелю.

Нарада в Полтаві нагадувала виробничу нараду облдержадміністрації. Говорили переважно представники влади, а не фермери (хоча від кожного району прибули делегати). В кінці запропонували проголосувати за створення нової фермерської громадської асоціації, хоча їх існує дві. Але пропозицію ОДА майже ніхто не підтримав. Бо в діяльність громадської організації публічно втручалися, намагаючись керувати, заступник голови ОДА та інші чиновники. Хоча організацію ще 20 років тому «потом і кров’ю» створили фермери.

– Невже погано, що фермери за соціальними угодами дають гроші на розвиток села, роблять усілякі благодійні внески?

– Зовсім не погано, але внесок може певний час чекати, доки відповідна рада проголосує, на що його витратити (тим часом гроші знецінюються від інфляції), або ж гроші витратять на те, на що не хотів би їх витрачати благодійник. Тому мені приємніше своїми руками зробити добру справу. Тому я особисто купував обладнання для дитсадка, щороку власним коштом проводжу турнір пам’яті Юрія Продайводи.
– Спасибі за розмову. Сподіваюся, якщо всі ми будемо так чесно, як і Ви зараз, висловлювати свою думку, зможемо переконати державу й законотворців у необхідності підтримки фермерів та безглуздості певних реформ.

Спілкувався Сергій Ніконов
Лохвицький край
На фото:
Віктор Щуров радить представникам влади підтримувати фермерів, а не керувати їх роботою.
Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 392 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
1  
Витян ты как всегда прав. Ма-ла-дца

Ім`я *:
Email *:
Код *:

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[20.03.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу у приватному житловому будинку (0)
[19.03.2018][Полтавщина]
Свинаренко, Журавель і Герасимук визнані кращими каратистами року, а Прядка – кращим тренером (0)
[19.03.2018][Лохвицький р-н.]
«Лічильник крутиться, як «самошеччий», а в хаті все холодно» (0)
[19.03.2018]
"Ворскла" втратила третю позицію після розгрому від "Динамо" (0)
[17.03.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці спорудять пам’ятний знак атовцям (0)
[03.03.2018][м.Лохвиця]
Лохвиця: вогнеборці врятували від вогню житловий будинок (0)
[03.03.2018][м.Лохвиця]
Як у останній день зими Лохвицька громада сніг розчищала... (0)
[03.03.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицькому району передали пожежну машину (фото) (0)
[03.03.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці під колесами власної вантажівки загинув водій (фото) (0)
[03.03.2018]
Почему в киевском «Динамо» не играет Дмитрий Хлебас? (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Готуємося до новорічних святкувань (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Прикрасили Головну міську ялинку–2018 (0)
[13.12.2017][м.Лохвиця]
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (0)
[13.12.2017][Лохвицький р-н.]
Безпритульні тварини: хто винен і що робити? (0)
[09.12.2017][Полтавщина]
За добу в ДТП на Полтавщині загинуло чотири людини (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці - два випадки сказу (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці готують льодову ковзанку (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
Навесні в Лохвиці розквітнуть тисячі тюльпанів (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: «КОЖЕН, ХТО ШКОДИТЬ ЕНЕРГЕТИЧНІЙ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, Є ВОРОГОМ НАШОЇ ДЕРЖАВИ» (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
НА ЛОХВИЧИННІ ЖІНКА ПІСЛЯ ПОБИТТЯ ВЧАСНО НЕ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ЛІКАРІВ І ЗА ДВА МІСЯЦІ ПОМЕРЛА (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
[19.06.2014][Знакомства]
Ваша половинка чекає на Вас (0)
[30.12.2013][Продам]
игры для девочек бесплатно ходить. онлайн бесплатные игры призрачный гонщик (0)
[21.04.2013][Авто]
Продам ВАЗ 2108 (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Квітень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018