П`ятниця, 23.02.2018, 02:45
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [225]
Полтавщина [313]
Світ [50]
м.Лохвиця [385]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [337]
Міні-чат
500
Головна » 2013 » Листопад » 14 » В спільних діях - позитивний результат (зустріч з головою громадської ради Параскевич Л.М.)
В спільних діях - позитивний результат (зустріч з головою громадської ради Параскевич Л.М.)
16:52
Однією з обов’язкових рис характеристики будь-якої держави світу є ступінь розвитку в ній громадянського суспільства. Сьогодні одним із пріоритетних завдань Президента України Віктора Януковича є розвиток громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики.

Громадянське суспільство – це система добровільних громадських організацій різного рівня – від всеукраїнських до регіональних, місцевих – районних, міських та сільських, які є засобами формування суспільної думки, тиску на політичну сферу, а також інших міжгрупових, між особистисних стосунків, які створюють можливості для реалізації членами суспільства, територіальної громади своїх інтересів. Структурними елементами цієї структури є організації (громадські об’єднання, асоціації, політичні партії), що охоплюють усі сфери суспільного життя.

Сьогодні одним із пріоритетних завдань Президента України Віктора Януковича є розвиток громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики. Глава держави видав Указ «Про стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації.»

Регуляція окремих складових політики сприяння розвитку громадянського суспільства забезпечується рядом законів України, зокрема «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення», «Про соціальний діалог в Україні», «Про молодіжні та дитячі громадські організації» та іншими законодавчими актами, постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».
Однією з громадських організацій, що чимало років діють у районі є громадська рада при Лохвицькій райдержадміністрації.
Днями наш кореспондент зустрівся з головою цієї громадської організації Л.М. Параскевич.
Нижче подаємо запис цієї розмови.

– Любове Миколаївно, нині Ви очолюєте громадську раду при районній держадміністрації. Як формувалася ця рада?
– На початку цього року була створена ініціативна група, яка була організатором підготовки до формування нового складу громадської ради. В числі інших заходів, що проводилися у підготовчий період, було звернення до всіх районних громадських організацій району щодо добровільного делегування своїх представників до нового складу громадської ради. На жаль, не всі громадські організації Лохвиччини відгукнулися на цей заклик. Та рада була сформована представниками громадських організацій, до яких входять різні верстви населення.

– Назвіть членів громадської ради, громадські організації, які вони представляють в раді.
– До нинішнього складу громадської ради входять: І.М. Дудник, очільник районної організації Міжнародної громадської організації «Українське козацтво», М.Д. Литвиненко, керівник районної організації «Спілка ветеранів Збройних Сил України», О.В. Москаленко, заступник голови обласної організації Національної спілки журналістів України, головний редактор районної газети «Зоря», Л.М. Параскевич, голова місцевого осередку організації інвалідів, Великої Вітчизняної війни, Збройних Сил та учасників бойових дій, голова районної організації ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів, В.С. Прядка, голова громадської організації «Дитячий клуб кіокушин карате ім. О. Кріптова», Ю.Ф. Фомін, голова дитячої спортивної організації «Крок», М.І. Чекмез, голова ГО «Чорнобильці Лохвиччини», В.Г. Буць, керівник районного осередку асоціації «Ветерани податкової служби», А.В. Яременко, голова районної організації ветеранів, В.М. Яблунівський, голова районної федерації футболу.

Ними було обрано головою громадської ради при Лохвицькій райдержадміністрації Л.М. Параскевич, тобто мене. Заступниками голови обрані А.В. Яременко та І.М. Дудник, секретарем ради В.Г. Буць.

– Як працює рада?
– Звісно, за планом, у складанні якого беруть участь усі члени ради. Проте, членами ради, громадянами за їх зверненнями денний порядок засідань доповнюється. На засідання ради запрошуються і представники інших громадських організацій, об’єднань, спілок. На кожному засіданні ми заслуховуємо звіти, доповіді керівників структурних підрозділів органів виконавчої влади. Це відбувається планово і на пропозиції громадян розглянути питання, що хвилюють громадськість району вцілому, окремих територіальних громад чи груп або окремих громадян.

– І чим закінчується розгляд того чи іншого питання на засіданні громадської ради?
– По-перше, часто розгляд того чи іншого питання проходить гаряче, активно, часто доповідачам доводиться відповідати і на «незручні» запитання. В числі активних учасників засідань назву імена І.М. Дудника, М.Д. Литвиненка, О.В. Москаленка, В.М. Яблунівського, М.І. Чекмеза. Та серед нас немає тих, хто тихенько відсиджується. А.П. Онасенко, голова районної спілки приватних підприємців, хоч і не член ради, проте його активності можна позаздрити при розгляді того чи іншого питання.

– Чи обмежується діяльність ради тільки засіданнями?
– Звичайно, ні. Незважаючи на те, що на наших засіданнях розглядаються такі питання як формування, хід виконання районного бюджету, плануекономічного і соціального розвитку району, коли перед нами виступають працівники райдержадміністрації та районної ради, члени громадської ради беруть участь у засіданнях постійних комісій районної ради, в її пленарних засіданнях, на засіданнях колегії райдержадміністрації. Ми також беремо участь у роботі більшості громадських організацій і об’єднань району.

– Ось рада заслухала те чи інше питання того чи іншого представника органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування і вирішила: «Прийняти до відома». А далі?
– Наша громадська рада може рекомендувати владним структурам вжити ті чи інші заходи щодо тієї чи іншої проблеми, що хвилюють територіальну громаду району, міста чи сільської ради. Здебільшого ці рекомендації беруться до уваги, приймаються заходи щодо виконання цих рекомендацій.
– А буває…
– Інколи ту чи іншу проблему важко вирішити повністю, наприклад через брак коштів у річному бюджеті, тож розв’язання ряду проблем виконується по періодах, але не відкидається.

– Щоб Ви сказали наприкінці нашої розмови?
– Всім нам треба переборювати власну пасивність, активніше співпрацювати і з нашою громадською радою, і з іншими громадськими організаціями, а тим, в свою чергу, – з владою, бо тільки спільними зусиллями можна розв’язати більшість проблем, що торкаються територіальної громади групи людей чи окремої людини.
– Щиро дякую за розмову. Щедрих досягнень очолюваній Вами раді і всій спільноті Лохвицького району.

Категория: м.Лохвиця | Просмотров: 225 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[15.12.2017][м.Лохвиця]
Готуємося до новорічних святкувань (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Прикрасили Головну міську ялинку–2018 (0)
[13.12.2017][м.Лохвиця]
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (0)
[13.12.2017][Лохвицький р-н.]
Безпритульні тварини: хто винен і що робити? (0)
[09.12.2017][Полтавщина]
За добу в ДТП на Полтавщині загинуло чотири людини (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці - два випадки сказу (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці готують льодову ковзанку (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
Навесні в Лохвиці розквітнуть тисячі тюльпанів (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: «КОЖЕН, ХТО ШКОДИТЬ ЕНЕРГЕТИЧНІЙ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, Є ВОРОГОМ НАШОЇ ДЕРЖАВИ» (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
НА ЛОХВИЧИННІ ЖІНКА ПІСЛЯ ПОБИТТЯ ВЧАСНО НЕ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ЛІКАРІВ І ЗА ДВА МІСЯЦІ ПОМЕРЛА (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
На Полтавщині будівельний комбінат оштрафували за сексистську рекламу (0)
[02.09.2017]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу у господарчій будівлі (0)
[30.08.2017][м.Лохвиця]
Лохвиця прощалася з Героєм (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
МЛИНІВСЬКИЙ МІСТ: техніка на місці, а грошей ще немає? (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
Витрати на ремонт доріг діляться навпіл (0)
[26.08.2017][м.Лохвиця]
Недобудована дорога зруйнувалася після року експлуатації (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Вперше в Україні: з'явилося відео унікальної "пастки" для порушників (м. Лохвиця) (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Шановна лохвицько громадо! Дорогі лохвичани і криничани! (1)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
ОГОЛОШЕННЯ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ ТА ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (0)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
«Ґудзюрина – маленька країна» (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
[19.06.2014][Знакомства]
Ваша половинка чекає на Вас (0)
[30.12.2013][Продам]
игры для девочек бесплатно ходить. онлайн бесплатные игры призрачный гонщик (0)
[21.04.2013][Авто]
Продам ВАЗ 2108 (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018