П`ятниця, 19.10.2018, 05:39
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [226]
Полтавщина [314]
Світ [50]
м.Лохвиця [394]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [344]
Міні-чат
500
Головна » 2016 » Жовтень » 19 » У Лохвицькому суді не судять
У Лохвицькому суді не судять
19:35
Із середини вересня подали у відставку всі троє суддів Лохвицького районного суду. Люди чекають на розгляд справ, їх направляють до інших судів, але наскільки швидко там їх розглянуть – невідомо, адже судді масово йдуть у відставку по всій Україні

– Тиждень тому мій друг, потерпілий, прийшов на судове засідання, а воно не відбулося, бо суддя подав у відставку, – розповідає лохвичанка Світлана. – То що – тепер злодії на волі далі гулятимуть? Ті двоє не в ізоляторі, а на підписці про невиїзд. І продовжують своє. Один ніде не працює, а своїй дівчині троянди оберемками купує і продукти такі й стільки, що простій людині й не снилося. За які ж це гроші? Скільки тут їх у Лохвиці розвелося таких, що по дворах, хатах і гаражах шастають!

Другові поліцейські дякували, що завдяки ньому цих двох хлопців (16 і 21 рік) упіймали. За ними ще епізоди крадіжок були, але довести ніяк. Оце в липні залізли до мого друга в гараж, узяли «болгарку», точило і банківську картку. Друг серед ночі прокидається – смс-ки приходять, що намагалися зняти таку-то суму. Він пін-код не міг запам’ятати, на картці написав. Поліція швидко розкрила злочин і передала справу до суду, бо хлопці доки зняли гроші «засвітилися» у двох камерах. Але всю суму не повернули. Один 700 гривень віддати не може, а живе на широку ногу. Друг зацікавлений, щоб справу швидше розглянули. Коли ж суд запрацює знову?

У канцелярії суду давати коментарі та робити прогнози відмовилися. Бідкаються, куди направляти справи, адже в судах сусідніх районів частина суддів також пішла у відставку. Ми сподівалися взяти коментар у районному управлінні юстиції, але внаслідок реформи цієї установи з травня цього року не існує. Власне, проблема відсутності суддів нині – загальнодержавна.
По всій Україні судді масово почали подавати у відставку через Закон України «Про судоустрій та статус суддів», який вступив у силу 30 вересня. Тільки у липні цього року заяви про відставку написали більше 400 суддів. Також сотні заяв продовжували надходити в наступні місяці.

Зокрема, тільки 22 вересня Верховна Рада прийняла постанову, якою задовольнила заяву про відставку 20 суддів з Полтавщини – як районних, так і Полтавського окружного адміністративного та Господарського суду Полтавської області. В їх числі всі троє лохвицьких суддів: Світлана Крекотень, Ярослав Сегет та Олександр Хоменко.
Полишають роботу переважно найбільш досвідчені та професійно підготовлені судді. Журналісти всеукраїнських ЗМІ, посилаючись на аналітиків, припускають основні причини відставки. Першою і основною є суттєве звуження гарантій матеріального забезпечення та соціального захисту суддів.

Зокрема, скасовано право судді на відставку за станом здоров’я; звужується перелік посад, час роботи на яких зараховується до суддівського стажу; вводиться положення про забезпечення суддів, які потребують поліпшення житлових умов, тільки службовим житлом; встановлюється право на безкоштовне медичне обслуговування в державних установах охорони здоров’я лише для суддів у відставці та членів їх сімей; змінюється порядок соціального страхування суддів і скасовується низка інших матеріальних і соціальних благ.
Зменшений розмір вихідної допомоги судді, який іде у відставку.

Як повідомляють деякі ЗМІ, до 30 вересня суддя апеляційного суду міг отримати 200–300 тис. грн. «відставних». Йому виплачувалася вихідна допомога в розмірі місячного заробітку за останньою посадою за кожний місяць роботи на посаді судді. Наприклад, якщо суддя відпрацював 30 років, то його вихідна допомога складала 30 середньомісячних заробітків. А з 1 січня 2017 року вихідна допомога цього судді не буде залежати від кількості відпрацьованих років і буде в 3 рази меншою – всього 10 його місячних заробітних плат. Однак ніяких «відставних» лохвицькі судді, які пішли у відставку, та їхні колеги по всій Україні не отримали зовсім.
Другою причиною масового відтоку суддівських кадрів експерти вважають посилення адміністративного тиску на суддів і абсолютну їх беззахисність. Третя причина випливає з другої і зводиться до бажання зберегти суддівську гідність.

Декого могли злякати «люстраційні» статті закону, як-от потреба проходити атестацію, що передбачає перевірку відповідності статків офіційним доходам, декларування майна.
Про справжні причини відставки люб’язно розповів нам Ярослав Сегет, юридичний стаж якого, включаючи службу в прокуратурі, – більше 35 років.
– При наявності 20-річного судового стажу, або стажу, який його заміняє, суддя вправі звернутися до органів, які його призначили (в даному разі це Верховна Рада), з проханням про відставку, що ми і зробили, – каже Ярослав Сергійович.

– Щодо підстав – зараз відбувається судова реформа. І виникають питання щодо лояльності й об’єктивності її проведення. Ми зобов’язані були здавати іспит на професійну придатність, проходити співбесіди, оцінку рівня роботи й майнового стану. На мій погляд, це в певній мірі принизливо до людини, яка має великий стаж і досвід роботи. Хоча в кожного свої причини. У ході реформи будуть ліквідовані всі районні суди й будуть створені так звані окружні. Швидше за все, суд, як і прокуратура, буде один на кілька районів. Судді будуть призначатися на конкурсній основі. Скільки в Лохвиці буде претендентів на одне місце, не знаю. Але ми дали можливість молодим свіжим кадрам влитися в судочинство. Розумію, що відбувається, коли загалом в Україні пішли у відставку більше 1000 суддів. На мій погляд, найгірше в цьому – що першочергово це не судді «низової» ланки, а апеляційних, вищих спецсудів. Якщо п’ята частина залишилася – це добре.

Судді у відставці мають претендувати на місця у новостворених судах, у тім числі й вищих інстанцій. Поки що я не готовий сказати, чи підемо ми на це. Можливо, хоча тоді й утратимо відставку, але не поставимо хрест на суддівській кар’єрі. Нині в окрузі найбільше суддів лишилося в Гадячі, у відставку пішов голова Чорнухинського суду Іван Орел, троє суддів Лубенського суду… Як далі відбуватиметься судочинство в Лохвиці – не готовий сказати. Кримінальні справи передаватимуться в Апеляційний суд, який розподілятиме їх по інших судах. А от із цивільними – розірванням шлюбів, поділом майна і т. д. – може бути гірше. Тільки до Нового року Президент просить вирішити питання призначення нових членів Верховного суду. Коли будуть обрані судді районних і апеляційних – нині не відомо, адже реформа розтягнута на кілька років.

8 жовтня Президент України Петро Порошенко провів зустріч із головою Європейської комісії «За демократію через право» (Веніціанська комісія) Джанні Букіккіо, який підтвердив готовність Комісії і надалі допомагати в реформуванні судової системи в Україні. Разом із тим представники численних міжнародних організацій підкреслюють: «Ми весь час отримуємо запевнення українських політиків, що вони хочуть боротися із корупцією, але в реальності все відбувається навпаки.

Виходячи з останніх соціологічних опитуваннь, 3\4 населення вважає, що прокуратура, суди та податкові органи в Україні стали ще більше корумпованими».
Як приклад, того ж таки 8 жовтня з’явилася інформація, що у попередньо затриманого на хабарі судді Жовтневого районного суду міста Дніпро, підчас обшуку за місцем проживання виявлено майже 54 тис. доларів США, близько 13 тис. євро та майже 138 тис. грн. готівкою.
Колишній генпрокурор Святослав Піскун, а сьогодні голова Союзу юристів України, виступаючи на «5» каналі у програмі «За Чай.com» із Романом Чайкою, можливо жартуючи, але висловився так: «Хто любить суддю або прокурора? Тільки дурний може любити».

Якщо говорити серйозно то дійсно багато хто з людей не виявляє симпатії до представників цих професій і при тому наводить вагомі аргументи. Але у редакції «ЛК», наприклад, до жодного із трьох Лохвицьких суддів, стосовно їх професійної діяльності, не має питаннь і зауваженнь. Хоча саме через їхні руки пройшло більше десятка судових позовів колишнього міського голови В’ячеслава Демчука до редакції «ЛК» та авторів тих чи інших критичних на його адресу газетних матеріалів.

Що не кажи, але на той час пан Демчук був представником влади, крім того він постійно додавав копії документів помічника народного депутата та керівника певної політсили районного маштабу. Але жоден із трьох суддів, жодного разу не задовольнив його позов навіть частково, що потів підтверджував Полтавський Апеляційний суд, бо Демчук кілька разів звертався і туди. І навпаки саме Лохвицький районний суд визнав В’ячеслава Демчука винним у побитті приватного підприємця Івашкевича, не зважаючи на «суттєві та правдиві» свідчення друзів колишнього міського голови. Тому в певній мірі сьогодні шкода, що цей склад Лохвицького районного суду пішов у відставку. Адже невідомо коли і якої якості отримаємо наступний.

Сергій Ніконов та Олег Лісняк
На фото: Слухається справа лохвицький міський голова В'ячеслав Демчук
проти газети «Лохвицький край» 07. 08. 2015 р.
за головуванням судді Олександра Хоменко
Категория: м.Лохвиця | Просмотров: 386 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[21.05.2018][м.Лохвиця]
Увага! Лохвиця започатковує свій фестиваль! (0)
[21.05.2018][Україна]
Адвокат із м. Лохвиця, Олександр Панченко, у Львові отримав премію імені Ірини Калинець (0)
[23.04.2018][м.Лохвиця]
Школа і поліція (0)
[01.04.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу в приватній господарчій будівлі (0)
[01.04.2018]
Змагалися між собою юні екологи (0)
[01.04.2018][Лохвицький р-н.]
Цікаві канікули гуртківців Лохвицького міського ЦДЮТ (0)
[01.04.2018][Лохвицький р-н.]
Тиждень родинного виховання у Васильківській ЗОШ (0)
[26.03.2018][Лохвицький р-н.]
У Лохвицькому районі наркоторговець зберігав вдома небезпечні предмети (0)
[24.03.2018][м.Лохвиця]
Нові вікна – енергоекономія на перспективу (0)
[23.03.2018][м.Лохвиця]
День батьківського самоврядування у Лохвицькій ЗОШ №3 (0)
[23.03.2018][м.Лохвиця]
Поточні завдання служби благоустрою: вчора – обрізка гілок, сьогодні – розчистка канави (0)
[20.03.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу у приватному житловому будинку (0)
[19.03.2018][Полтавщина]
Свинаренко, Журавель і Герасимук визнані кращими каратистами року, а Прядка – кращим тренером (0)
[19.03.2018][Лохвицький р-н.]
«Лічильник крутиться, як «самошеччий», а в хаті все холодно» (0)
[19.03.2018]
"Ворскла" втратила третю позицію після розгрому від "Динамо" (0)
[17.03.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці спорудять пам’ятний знак атовцям (0)
[03.03.2018][м.Лохвиця]
Лохвиця: вогнеборці врятували від вогню житловий будинок (0)
[03.03.2018][м.Лохвиця]
Як у останній день зими Лохвицька громада сніг розчищала... (0)
[03.03.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицькому району передали пожежну машину (фото) (0)
[03.03.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці під колесами власної вантажівки загинув водій (фото) (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.07.2018][Дома, гаражи]
Продам гараж (0)
[26.06.2018][Продам]
Продається земельна ділянка (0)
[21.04.2018][Дома, гаражи]
Продам двір (0)
[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Жовтень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018