Неділя, 25.03.2018, 03:12
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [225]
Полтавщина [314]
Світ [50]
м.Лохвиця [392]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [340]
Міні-чат
500
Головна » 2016 » Січень » 18 » У Лохвицькому районі людям нічим дихать, а тварини провалюються під землю
У Лохвицькому районі людям нічим дихать, а тварини провалюються під землю
09:45
«Наш край багатий на корисні копалини. Їх видобувають усі, кому не лінь, усі збагачуються. А в кінцевому результаті нам лишають знищену екологію та розбиті дороги.»
Із виступу голови РДА В. Рязанова на засіданні райради


У останньому номері за 2015 рік ЛК давав певну інформацію про 3 сесію Лохвицької районної ради 7 скликання. Стосувалась вона скандального голосування за районний бюджет-2016. Після якого сільські голови та лохвицький міський на знак протесту проти ігнорування інтересів їхніх населених пунктів полишили залу. Але крім цього того дня під час затвердження Плану соціально-економічного розвитку району депутати торкнулись питання, яке їх об’єднало.

І визначення «демократи», «не демократи», «більшість», «меншість» стали мізерними і неважливими, коли мова пішла про екологічний стан Лохвицького району в цілому і окремих населених пунктів зокрема. Стало ясно, що не можна далі, а то і злочинно, продовжувати робити вигляд, що не маємо в цих питаннях проблем. Діяльність нафтогазового комплексу та потужних аграрних підприємств у районі завдають природі катастрофічних наслідків, що відбиваються негативно на нашому здоров’ї.

24 грудня на сесії розмову про це розпочав депутат від ВО «Свобода» Микола Голінко. Ситуацію з екологією він назвав украй критичною і навів приклади горіння торф’яників у Сенчі. Згадав і про пересохлі колодязі в цьому ж таки населеному пункті. А також стверджував, що від напливу хмар вуглекислого газу, викликаних горінням торфяників, потерпає не тільки Сенча, а і значна частина Лохвицького району.

На його переконання, ситуацію може врятувати будівництво на Сулі нижче Сенчі гідротехнічних споруд, які піднімуть рівень води і затоплять заплаву, де постійно горить торф. А точкове гасіння позитивних результатів не дало. Тож Микола Голінко звернувся із пропозицією і проханням уже в 2016 році не тільки виконати необхідну технічну документацію, а і розпочати будівельні роботи.
Товариша-свободівця підтримав однопартієць, сенчанин Михайло Євтодій:
– Як житель Сенчі, хочу вам розповісти про усі ці горіння. На бурових, які стоять навколо нашого села, із 7-денного робочого тижня перейшли на трьохденний. Бо неможливо працювати – труяться люди. А працюює там більшість бригад навіть з інших районів, тобто немісцеві.

Тож виходить, що сенчани, які живуть постійно там, не отруюються! А ще я не розумію, чого кошти на гасіння торф’яників виділяє Сенчанська сільрада, а ГПУ [«Полтавагазвидобування»] цього не робить? Крім того, якщо ви поставите гідроспоруди, як вже заплановано, вище Сенчі, наприклад, у Луці, то у нас зовсім не стане води. А торфяники горітимуть дужче у кілька разів. Тому від усієї громади я прошу вас перші гідроспоруди поставити нижче Сенчі.

Хоча б для того, щоб затопить заплави і загасить торф. Крім того, що людям нічим дихать, ми маємо вже й іншу небезпеку. Не на острові, не десь на болотах, а практично в центрі села провалилася корова. А настане літо, підуть гулять діти – що буде?
Голова РДА Володимир Рязанов, обговорюючи це питання, визнав, що єдиний шлях прпипинення горіння торфу – це підняття ґрунтових вод і затоплення небезпечних ділянок.

У 2015 році районні рятувальники робили спробу загасити торф’яники в районі Сенчі. На це було витрачено 130 тис. грн. Крім того, голова РДА розповів про те, що ще в 2012 році була розроблена проектна документація, в якій передбачалось будівництво двох перекатів і очищення 3 ділянок русла Сули. Але чому на той період був вибраний проміжок від Свиридівки до Брисів, він не знає.
– Я погоджуюся із тим, що треба починати із Сенчі, – каже Володимир Володимирович. – Для цього треба відшукати кошти на проектно-технічну документаціцю.

І тут не обійтися без допомоги тих бюджетів, тих сільських рад, які мовби на перший погляд взагалі не мають ніякого до цього відношення. Але тільки якщо ми згуртуємося усі навколо цієї проблеми, ми зможемо її подолати. У мене надалі заплановані зустрічі із сільськими головами, з деякими такі зустрічі вже провів. Буду говорити і буду переконувати. (Хочеться втішити очільників громад, які перед цим полишили сесійну залу, що коли буде потреба в грошах, будуть потрібні й вони. – Авт).

Як представник попередньої влади, Валентин Черевко пробував дати пояснення, чому в 2012 році виготовлені проекти і заплановане будівництво перепон не за Сенчею, а між Свиридівкою і Брисями. І чи реальна взагалі ідея підняття рівня води для порятунку Сули. За висновками і дослідженнями відомого науково-проектного інституту, різниця між найвищими точками в районі Луки–Свиридівки–Сенчі становить майже 8 м. Тобто щоб отримати нормальний рівень води у Сенчі, потрібно затопити піврайону.

До речі, ситуацію з наповненням Сули водою, за висновками спеціалістів, може поліпшити будівництво гідроелектростанції, так як швидкість водяного потоку річки це дозволяє.
У ході обговорення екологічних проблем депутати торкнулись питання життєдіяльності річки Суха Лохвиця. Яка, нажаль, сьогодні практично не має витоку і по суті є закритою водоймою. Керівник комунального господарства Петро Чорний стверджує, що тільки в центрі міста за 1 місяць у Суху Лохвицю скидається 2,5–3 тис. тонн каналізаційних відходів. Якщо в найближчі роки не буде збудована каналізаційна система, Лохвиця матиме справжню екологічну катастрофу.

Підсумком обговорення екологічних проблем району на сесії стало рішення про створення міжфракційної депутатської комісії, яка має займатись виключно питаннями екології. Завданням її стане напрацювання документів, які будуть свідчить про шкоду та збитки, яких завдають довкіллю району нафтогазовий комплекс та інші підприємства. Аби в подальшому в передбаченому законом порядку змушувати їх робити компенсацію.

Виходячи з виступів голови РДА, керівника районної служби з надзвичайних ситуацій, підприємства, про які йде мова, не надто переймаються питаннями екології. Посилаються на те, що в них не передбачено виділення на це коштів. Тому створювати екологічну комісію необхідно. Будемо чекати від неї плідної роботи. Але без підтримки громади району успіху в цій справі не буде. Люди добрі! Скільки можна бути безсловесними? Якщо вам байдуже до свого здоров’я, то подумайте за дітей, онуків, правнуків, яким тут жити. В разі ігнорування її інтересів громада має право вдатися до різних акцій. Звичайно, мирних.

Олег ЛІСНЯК
Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 299 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[24.03.2018][м.Лохвиця]
Нові вікна – енергоекономія на перспективу (0)
[23.03.2018][м.Лохвиця]
День батьківського самоврядування у Лохвицькій ЗОШ №3 (0)
[23.03.2018][м.Лохвиця]
Поточні завдання служби благоустрою: вчора – обрізка гілок, сьогодні – розчистка канави (0)
[20.03.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу у приватному житловому будинку (0)
[19.03.2018][Полтавщина]
Свинаренко, Журавель і Герасимук визнані кращими каратистами року, а Прядка – кращим тренером (0)
[19.03.2018][Лохвицький р-н.]
«Лічильник крутиться, як «самошеччий», а в хаті все холодно» (0)
[19.03.2018]
"Ворскла" втратила третю позицію після розгрому від "Динамо" (0)
[17.03.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці спорудять пам’ятний знак атовцям (0)
[03.03.2018][м.Лохвиця]
Лохвиця: вогнеборці врятували від вогню житловий будинок (0)
[03.03.2018][м.Лохвиця]
Як у останній день зими Лохвицька громада сніг розчищала... (0)
[03.03.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицькому району передали пожежну машину (фото) (0)
[03.03.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці під колесами власної вантажівки загинув водій (фото) (0)
[03.03.2018]
Почему в киевском «Динамо» не играет Дмитрий Хлебас? (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Готуємося до новорічних святкувань (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Прикрасили Головну міську ялинку–2018 (0)
[13.12.2017][м.Лохвиця]
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (0)
[13.12.2017][Лохвицький р-н.]
Безпритульні тварини: хто винен і що робити? (0)
[09.12.2017][Полтавщина]
За добу в ДТП на Полтавщині загинуло чотири людини (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці - два випадки сказу (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці готують льодову ковзанку (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
[19.06.2014][Знакомства]
Ваша половинка чекає на Вас (0)
[30.12.2013][Продам]
игры для девочек бесплатно ходить. онлайн бесплатные игры призрачный гонщик (0)
[21.04.2013][Авто]
Продам ВАЗ 2108 (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018