П`ятниця, 23.02.2018, 02:41
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [225]
Полтавщина [313]
Світ [50]
м.Лохвиця [385]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [337]
Міні-чат
500
Головна » 2014 » Лютий » 27 » «Щоб всім було, щоб село жило»
«Щоб всім було, щоб село жило»
23:20
Сенча має більше 70 свердловин на території сільської ради. Здавалося б, цей населений пункт мав бути малим Кувейтом не тільки районного, а і обласного значення.

Люди, що проживають в зоні такого інтенсивного промислового видобування вуглеводнів (хто б що не говорив) потерпають від забруднення довкілля, порушення екологічних норм. І безперечною компенсацією за це вони давно повинні мати покращенні соціальні та культурні умови життя.

3 лютого за підтримки районної ради ВО «Майдан» сенчани створили власне об’єднання. А вже 13 лютого активісти Сенчанського «Майдану» ініціювали проведення сільського віче. Тож які «пільги та покращення життя вже сьогодні» мають сенчани, пропонуємо дізнатись із виступу сільського голови Миколи Заліського. До речі, в той день не один сенчанин дякував «майданівцям» за їхню ініціативу.

Адже завдяки їй вони змогли нарешті почути свого очільника. По завершенню віче Микола Андрійович дорікнув редактору ЛК за певну неправдивість у попередній статті. Тому його виступ цитуємо дослівно і без скорочень.
– Я можу зняти, але, якщо дозволите, шапку знімать не буду («Шапка нічого не дасть», – репліка з натовпу.). Я радий звичайно, що ви всі підтримали (це дійсно підтримка єсть і буде, і місцевої влади).

Скажу одне про те, що місцева влада на одному місці не стоїть. І все-таки двигається у відповідному руслі. Якщо в прошлому році при невідповідному фінансуванні ми все-таки вікна поміняли в дитячому садочку, попрацювали трохи над місцевою котельнею. Значить туди (хто має бажання) я можу открить подивитись. Змонтовані 2 котли. Змонтована вся навігаційна система. Але 150 тисяч, щоб закупити труби, буде вона опалюватись від цієї котельні, і через дорогу будуть труби іти, по воздушці так називаємій. У березні-місяці ці кошти були закладені у нашому казначействі.

Казначейство як не працювало (ну як сказать – сільська рада до казначейства не має ніякого відношення), це державна структура, яка регулює ті чи інші проплати. То з березня благополучно пролежала і до Нового року. І так ми цей проект не здійснили. Але ж я кажу, що дякуючи вам і дякуючи депутатському корпусу, сільська рада все-таки виборола друге місце. Була нагороджена дипломом і була нагороджена двома цінними подарками – комп’ютерами – за те, що ми попрацювали. У цьому році я скажу про те, що працювали звичайно. Ні садік, ні один наш дом культури.

Решта домів культури в нас опалюється. Знаєте, скільки і які міроприємства були проведені. Все-таки я скажу, що працюємо над тим, щоб всим було, щоб село жило.

У прошлому році із сільської ради, згідно таблиці Мінфіна, було відрахування до бюджетів вищих рівнів 2 міліони 211 тисяч. 600 тисяч ми недовиконали в прошлому році. У цьому році нам зменшили на 600 тисяч, але 1 мільйон 642 тисячі із сільської ради іде відрахування. Аби, звичайно, ці гроші залишились у нас отут в громаді, звичайно, ніяких питань не було б. Але знову ж таки ми написали ряд проектів.

Написали і виграли обласний проект на 75 тисяч. Які в цьому році на ремонт (будем надіятись про те, що все-таки ми доробимо нашу котельню) і 75 тисяч буде виділено на ремонт Будинку культури. Написали ми другий проект по освітленню по Лучці. Не виграли республіканського проекту. А у прошлому році ми виготовили там проект на освітлення, заплативши наші гроші. І в цьому році щось будемо двигатися, щоб наша Лучка трошки освітлювалась.

По освітленню зроблено ряд ліній. Але включити їх ну знову ж таки коштів не мали. На сьогоднішній день прошлогодніх коштів (тих, що ми повинні проплатити людям) 176 тисяч лежить на казначейському рахунку. Які в цьому році, будем надіяться, що вони будуть розблоковані. І ми людям, які робили той же самий свєт (а зроблено по вулицях Жовтневій, Першотравневій, Радянській, Калініна і т. д.)…

– Так воно не горить, – голос із натовпу.

– Не горить, так воно зроблено. І я людей (ви ж бачили, у яких умовах робили люди – ішов дощ, обмерзало, а люди робили). А я ж із ними до цього часу не розрахувався. Це не моя вина. Всі бумаги на проплату лежали в казначействі. А люди, їхні сім’ї, требують, з нами судяться. Думаємо, що в цьому році ми розрахуємось із ними.

Питання питної води. Значить, буквально перед Новим годом ми побудували нову скважину. При виконанні робіт тоже не з нашої вини получилось, що трошки розчину пішло у нас в систему.
– Нічого собі трошки! – зашуміли люди. – Ви її п’єте?
– Я п’ю, купаюся, пішли прямо до мене додому.
– А чого ж ми не п’ємо?
– Ну, я вам скажу…

– А чого дітям автобусом возять воду? І Ви її не п’єте, не чудіть раді Бога!
– Значить, ви ж не даєте сказать. На сьогоднішній день два рази зроблені аналізи санстанцією. Кажуть, що купив-не-купив, але є люди, які працюють у відповідних організаціях і тоже беруть на себе відповідальність.
Сільський голова показує акти обстеження.

– У нас по Сенчі є дві проблеми. Перша – Харківський горизонт. Це залізо, його перевищення. І дальше – Бучанський горизонт – солона вода. Того в школу возять воду для того, щоб розбавити оце ж залізо. У школу на сьогоднішній день сільська рада запланувала відповідні кошти для того, щоб і в школі, і в садіку побудувати очистку води. Гроші такі закладені. Але якщо подивитися, то Сенча мала всігда перевищення заліза. На промислі завод закупив промислову очистку води. Але на сьогоднішній день вона тоже не діє. Оце те, що я можу сказати. Працюємо. Сійчас промиваємо. Значить, на скважині в нас все нормально. Не промивали, коли був мороз. А сій час іде промивка наших труб.

– А солярка де взялась? – питає жінка років за 50. – Де солярка у воді взялась? Це не желізо. Не мутіть людям воду. Моє внуча питає, з якого відра пить воду. І тіліпає бутилу води в школу. А Ви розказуєте… У мене три скважини у дворі. Одна – із желізом, Ваша – із соляркою і ще солона вода. Ви на дурницю взяли на буровій труби з соляркою і опустили. Все на дурницю, а грошики – сюди (показує на свою кишеню). Ваша вода вже сто раз їздила на аналізи в Полтаву і там сказали, що пить нільзя. А Ви розказуєте казки людям.

Далі пішли розбірки про солярку та бурильний розчин, як він потрапив у свердловину, про помилку буровиків і т. д. Емоції в людей зашкалювали. І в письмовій формі їх не передати. Піднялась словесна буря. Люди почали сперечатись із ____________, на його думку як спеціаліста послався сільський голова, а сам відійшов у тінь. З усього цього запам’ятався лише виступ одного чоловіка.

– Хто робив цей проект? Хто виконував ці роботи? Якщо дилетанти, то немає чого їх допускати. Якщо зробили помилку (а вони її зробили), то повинні переробить за свій рахунок. Адже якщо роблять ремонт у вас в хаті, ви платите гроші тільки після того, як вам здають виконану роботу. А тут роботи немає – грошей немає. І не треба розказувать, що кудись з колонки водичка побігла. Все це – халтура, словоблудіє і голі слова.Інформаційний відділ Лохвицької
районної громадської організації ВО «Майдан»
Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 260 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[15.12.2017][м.Лохвиця]
Готуємося до новорічних святкувань (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Прикрасили Головну міську ялинку–2018 (0)
[13.12.2017][м.Лохвиця]
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (0)
[13.12.2017][Лохвицький р-н.]
Безпритульні тварини: хто винен і що робити? (0)
[09.12.2017][Полтавщина]
За добу в ДТП на Полтавщині загинуло чотири людини (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці - два випадки сказу (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці готують льодову ковзанку (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
Навесні в Лохвиці розквітнуть тисячі тюльпанів (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: «КОЖЕН, ХТО ШКОДИТЬ ЕНЕРГЕТИЧНІЙ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, Є ВОРОГОМ НАШОЇ ДЕРЖАВИ» (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
НА ЛОХВИЧИННІ ЖІНКА ПІСЛЯ ПОБИТТЯ ВЧАСНО НЕ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ЛІКАРІВ І ЗА ДВА МІСЯЦІ ПОМЕРЛА (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
На Полтавщині будівельний комбінат оштрафували за сексистську рекламу (0)
[02.09.2017]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу у господарчій будівлі (0)
[30.08.2017][м.Лохвиця]
Лохвиця прощалася з Героєм (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
МЛИНІВСЬКИЙ МІСТ: техніка на місці, а грошей ще немає? (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
Витрати на ремонт доріг діляться навпіл (0)
[26.08.2017][м.Лохвиця]
Недобудована дорога зруйнувалася після року експлуатації (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Вперше в Україні: з'явилося відео унікальної "пастки" для порушників (м. Лохвиця) (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Шановна лохвицько громадо! Дорогі лохвичани і криничани! (1)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
ОГОЛОШЕННЯ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ ТА ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (0)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
«Ґудзюрина – маленька країна» (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
[19.06.2014][Знакомства]
Ваша половинка чекає на Вас (0)
[30.12.2013][Продам]
игры для девочек бесплатно ходить. онлайн бесплатные игры призрачный гонщик (0)
[21.04.2013][Авто]
Продам ВАЗ 2108 (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018