Четвер, 15.11.2018, 19:05
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [226]
Полтавщина [315]
Світ [50]
м.Лохвиця [405]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [354]
Міні-чат
500
Головна » 2014 » Лютий » 12 » О.Панченко: Професор-українець К.З.Яцута із Лохвиці долучився до бальзамування тіла "вождя" Лєніна
О.Панченко: Професор-українець К.З.Яцута із Лохвиці долучився до бальзамування тіла "вождя" Лєніна
10:47
Костянтин Яцута – це той українець і генерал від медицини із Лохвиці, який у групі вчених бальзамував тіло Лєніна, що тому й досі поклоняються сучасні як московські, так малоросійські большевики-українофоби

Я вже раніше писав з посиланням на том 10 знаменитої «Енциклопедії українознавства» про свого знаменитого земляка Яцуту Костянтина Захаровича, який народився у Лохвиці далекого 1876 року, згодом , у 1901 році, закінчив Петербурзьку військово-медичну академію і в ній працював в роках 1912-1915 в якості доцента кафедри анатомії. Якийсь час (1907–1911) наш земляк був у науковому відрядженні за кордоном, згодом став професором анатомії Петербурзького психо-неврологічного Інституту (1915–1917) та Ростовського Університету, згодом медичного інституту - (1917–1942). Від 1942 року Костянтин Яцута опинився на еміґрації , спочатку у Відні, потім - у Мюнхені, був професором університету УНРРА і школи дентистики в Мюнхені (1946–1950). Костянтин Захарович став автором близько 170 праць з різних питань анатомії, антропології, гістології, ембріології та ґіґієни, в тому числі кількох підручників й монографій. Року.

Скінчив свій земний шлях уродженець Лохвиці лікар-анатом й антрополог Костянтин Захарович Яцута понад 60 років тому, у 1953 році.

Пізніше мною було виявлено, що наш земляк, українець з Лохвиці, професор К.З.Яцута у 1924 році був членом комісії, яка приймала роботи з бальзамування тіла большевицького вождя Лєніна, який помер понад 90 років тому. Шприц, який використовувався для тіла бальзамування тіла цього, з дозволу сказати, вождя й досі зберігається у Ростові, на кафедрі анатомії Ростовського медичного університету. Як пишуть різні видання, під склом прямокутного стенду лежать цілком природні для такого місця предмети: шприц і голка, але це непрості речі.

Виявилось, що шприц і голку привіз до Ростова завідувач кафедри, професор Костянтин Захарович Яцута в 1924 році, і якраз саме ці предмети й використовувалися у процесі бальзамування Владіміра Ульянова (Нікалая Лєніна).
Як зазначають дослідники, до думки й рішення зберегти тіло Лєніна прийшли не відразу. Проти цього були Лєв Троцький (Лєв Бронштейн) та Бухарін, які вважали, що бальзамування ніяк не співвідноситься з наукою марксизму. Інший большевицький лідер Лєв Каменєв (Лєв Розенфєльд) вважав ідею «справжнім попівством».

На бік Міхаїла Калініна і Йосифа Сталіна (Джуґашвілі) схилявся Нікалай Риков, вони вважали, що похорони Лєніна мають бути особливими. Академік Абрикосов 22 січня провів бальзамування тіла, щоб зберегти його всього на 5-6 днів, а також дати можливість попрощатися з «вождем» більшій кількості делеґацій. Однак вже за 4 дні з’явилася ідея зберегти тіло на тривалий час. Бойова подруга, соратниця й за сумісництвом дружина «вождя» Надєжда Крупская, сестра і брат Ульянова (Нікалая Лєніна) були противниками бальзамування, але від участі в подальших рішеннях про долю тіла «вождя» вони, за деякими даними, були штучно відсторонені.

Незабаром Крупськая піддалася численними проханнями і домовленостям та зрештою дала свою згоду. Большевицьким наркомом зовнішньої торгівлі Лєнідом Красіним (партійні погоняла (порекла) - Нікітіч, Лошадь, Юхансон, Вінтер) було висунуто пропозицію зберегти тіло замороженим в спеціальних кріоґенних установках, які буцімто вже й замовили у Німеччині. Але німці налагодити роботу таких установок до призначеного терміну не встигали. Майже через 2 місяці після смерті Лєніна, у березні 1924 року, почався процес бальзамування його тіла, який тривав цілих чотири місяці.

Френч і штани Лєніна зберегли, саркофаґ встановили у т.зв. мавзолеї. 22 липня результати виконаної роботи були надані комісії експертів, до якої входив серед інших знаменитий ростовський професор, тоді - провідний совєцький анатом, уродженець полтавського повітового центру Лохвиці, наш земляк Костянтин Захарович Яцута, також були представники із Краснодара, Воронежа, Петрограда. Головою комісії був Н.А.Сємашко – тодішній нарком охорони здоров’я. Комісією було зроблено висновок, що заходи, вжиті для бальзамування заходи, забезпечать збереження тіла їхнього «вождя» у натуральному вигляді протягом невизначено-тривалого терміну.

У світі досі ніде не знали методів, які б дозволяли зберігати мертве тіло довгий час без втрати зовнішньої схожості. Препарат, яким оброблялося тіло Лєніна був засекречений. Для роботи зі складом був потрібний спеціальний пропуск. Роботи перестали цікавити державу, і після 1991 року це залишилося таємницею суто професійною… Ось такою є коротка історія бальзамування тіла большевицького вождя Владіміра Ульянова (Бланка), який мав підпільне порекло «Нікалай Лєнін» або просто «Лєнін».
Далі мої пошуки зосередились виключно на особі мого земляка-лохвичанина.

І ось у статті кількарічної давності про… єгипетські мумії, які буцімто добре «акліматізувалісь» на… донській землі Московщини, поміщеній у міській газеті «Ростов офіціальний» (ч.19(910) від 09.05.2012 року) її автор такий собі Родіон Петров, зокрема, зазначав, що наш земляк-лохвичанин, Костянтин Яцута – «…це та людина, якою може пишатися Ростов. Доктор медичних і доктор біологічних наук, завідувач кафедри нормальної анатомії з 1917 по 1942 рік, професор Костянтин Захарович Яцута (1876-1953) був особистістю дійсно леґендарною. Він володів шістьма мовами. Склав ілюстрований опис колекцій каліцтв і аномалій Петербурзької Кунсткамери, привезених із Німеччини ще Петром I.

Він був членом багатьох зарубіжних антропологічних товариств. Читав лекції в школі Заохочення мистецтв, в школі лікарських помічниць (Різдвяні курси) і в психоневрологічному інституті Петербурга. Через два роки, після того як в 1915 році медичний факультет Варшавського університету переїхав до Ростова на Дону і з’єднався з Ростовським жіночим медінститутом, Яцута переїхав із Петербурга і став завідувачем кафедри нормальної анатомії Донського університету.

Анатомія вивчалася тоді чотири семестри . Студентам видавалося по два трупи (чоловічий і жіночий) на кожну групу з обов’язковим препаруванням мозку, очі, вуха. До заліків допускалися студенти, які відвідали всі заняття. У роки війни, від 1942 по 1944 рік, він жив у таборі для переміщених осіб поблизу Бреслау, потім працював науковим помічником в анатомічному інституті Відня, жив у таборі у Верхній Баварії, потім працював як практикуючий лікар при російському комітеті та православному товаристві.

Пізніше разом з дочкою переїхав до Буенос-Айрес, де очолював інститут антропології….». «В архіві, - продовжує далі Р.Петров, - я знайшов анкету, заповнену К.З.Яцутою у 1929 році. Він пише: «…маю понад 60 наукових робіт, надрукованих у російських та іноземних виданнях з 1902 по 1929 рік». У графі національність стоїть «українець» (чи не звідси у нього з’явилося бажання переїхати на південь? О.П. – виділенням жирним шрифтом у цьому дописі Р.Петрова та переклад статті з російської - мої ), у графі партійність - «позапартійний».

За спогадами очевидців, він ставив голоси багатьом ростовським співакам. К.З.Яцута в царський час носив генеральське звання. За розповідями професора Петра Андрійовича Соколова, одного з основоположників ростовської школи анатомів, на кафедрі навіть взимку було холодно.

Яцута поверх халата одягав генеральську шинель з червоними сукняними вилогами і червоною підкладкою і в ній читав лекції. Він мешкав тут же, неподалік, на території медуніверситету, в трикімнатній квартирі, з якої був вихід прямо на кафедру…».

Пошуки докладніших інформацій про нашого земляка-лохвичанина, професора, співака й генерала, і саме головне - правдивого українця, який в умовах відвертої україножерської політики спочатку московського царату, а згодом і режиму большевицьких манкуртів, - документально ідентифікував себе українцем і вважав українцем, - мною далі будуть продовжуватися….

Доктор права УВУ(Мюнхен)
Олександр Панченко,
- адвокат, місто Лохвиця, Полтавська область
На доданій світлині Родіона Петрова з архіву Ростовського медуніверситету: Професор К.З.Яцута, уродженець м.Лохвиці, (крайній праворуч) у складі комісії вчених, які перевіряли бальзамування тіла большевицького вождя В.І.Ульянова (Нікалая Лєніна), Москва, 1924 рік)
Категория: Світ | Просмотров: 253 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 5.0/2 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[13.11.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу в приватному житловому будинку (0)
[13.11.2018][м.Лохвиця]
Освітяни з Горішніх Плавнів переймали досвід педагогів Лохвицької гімназії №1 (0)
[13.11.2018][м.Лохвиця]
09.11.2018 у Лохвиці відзначили 110-річчя М.С.ДМИТРЕНКА (0)
[07.11.2018][Полтавщина]
На Полтавщині замовили будівництво 15 амбулаторій за 123 мільйони гривень, у тім числі й у Вирішальному (0)
[07.11.2018][м.Лохвиця]
На поточному ремонті доріг і тротуарів (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
ЖИТЕЛi ЛУКИ ТА ЮСКiВЦІВ ПЕРЕКРИЛИ ДОРОГУ, ВИМАГАЮЧИ ЇЇ НЕГАЙНОГО РЕМОНТУ (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
Яшники наповнилися піснями та феєрверками (0)
[02.11.2018][м.Лохвиця]
«Чотири колеса возять тіло, а два – душу…» (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
Будні і свята васильківської «Веселки» (0)
[02.11.2018][м.Лохвиця]
Семінар шкільних бібліотекарів (0)
[01.11.2018][м.Лохвиця]
В м. Лохвиця встановлюють стелу Героям АТО (ФОТО) (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
Тіла були просто складені в купу... (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
Сенчі чоловік погрожував гранатою (0)
[31.10.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці заборонили торгувати спиртним уночі (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
До перемоги – осіннім парком (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
На Полтавщині намагалися викрасти 2 тонни сої (0)
[31.10.2018][м.Лохвиця]
В Лохвицком районе установили детскую площадку у соснового парка (фото) (0)
[31.10.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці підбили підсумки озеленювального сезону (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
Яхники на Полтавщині відзначили День села (0)
[31.10.2018][м.Лохвиця]
Жителя Лохвиці затримали за виготовлення та збут наркотиків (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.07.2018][Дома, гаражи]
Продам гараж (0)
[26.06.2018][Продам]
Продається земельна ділянка (0)
[21.04.2018][Дома, гаражи]
Продам двір (0)
[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018