П`ятниця, 23.02.2018, 02:34
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [225]
Полтавщина [313]
Світ [50]
м.Лохвиця [385]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [337]
Міні-чат
500
Головна » 2015 » Березень » 16 » Нова сусідка відсудила половину літньої кухні
Нова сусідка відсудила половину літньої кухні
02:59
Лохвичанка Ніна Фомічова 2004 року придбала половину будинку з літньою кухнею та половиною інших господарських споруд, до минулого року жила й користувалася ними.

Однак торік другу половину хати попередня господиня продала, а нова скористалася помилкою, допущеною при оформленні документів
– У цей двір із хатою на два входи по провулку Тесленка я перебралася, продавши через скруту й величезні борги за компослуги простору квартиру на п’ятому поверсі в самісінькому центрі Лохвиці, – розповідає Ніна Михайлівна. – Із попередньою власницею другої половини Ганною Зеленською ладнали не завжди, але всім ділилися.

Двір і город спільні, поділені умовно попередніми господарями. Погреб зі спільним входом поділений навпіл, сараєм ніхто не користувався, а літня кухня належала повністю мені, бо збудована за власні кошти попереднім господарем моєї половини. Попередній власниці Наталії Сініченко я заплатила за півхати й літню кухню. Коли ми оформляли купівлю-продаж, нотаріус порадила укласти договір дарування, щоб менше платити. У тому договорі написала, що дарується половина всіх споруд, у тім числі й літньої кухні.

Коли я спитала, чому, та відповіла, мовляв, усім так пишемо, а якщо виникнуть проблеми – звертайтеся до інвентарбюро, яке оформляє і зберігає всю технічну документацію (Про специфіку укладання договору свідчать помилки, наприклад, Лубенське міжміське бюро технічної інвентаризації назване «інвентарьбю». – Авт.).

Близько 10 років Ніна Михайлівна з двома синами користувалася літньою кухнею. Зробила ремонт. Одна з кімнат править за кухню й ванну, інша – житлова, стає в пригоді, коли сини приїжджають із заробітків до тісної хати площею 27,1 кв. м.
У листопаді 2013 року сусідка Галина Трохимівна, переїхавши до Києва, подарувала свою половину хати Тетяні Кирпі.

Точніше, як припускає Ніна Фомічова, насправді продала, а договір дарування оформили, щоб менше платити та щоб минути першочергове право сусідів на придбання. Тим паче, за 10 років стосунки в сусідів, двері яких поруч, не склалися, і в Зеленської навряд було бажання зробити Фомічовій краще. Договір оформлений тим самим нотаріусом.

Як розповідає Ніна Михайлівна, спочатку з новою сусідкою жила нормально, особливо допомагала її хворому чоловікові. А потім через непорозуміння та специфіку характерів почали сваритися. Після одного з конфліктів Тетяна Миколаївна сказала, мовляв, ще в мене побачиш…

Невдовзі, 13 листопада 2013 року, Тетяна Кирпа подала до Лохвицького районного суду позов про усунення перешкод у користуванні майном. Тобто з проханням передати їй у користуванні половину літньої кухні, бо згідно договору дарування, прийняла від Зеленської половину всіх споруд, навіть убиральні.

Літня кухня має окремі двері знадвору в обидві кімнати, але, як прозвучало від Ніни Михайлівни і свідків на судовому засіданні, другі двері ніхто з попередників не відкривав. У 70-х роках господарем половини Фомічової був нині покійний Сергій Хоменко, а половини Кирпи – його сестра. Сергій Іванович мав велику сім’ю, тому й побудував своїм коштом додаткове приміщення. Воно завжди було закріплене за наступними господарями її половини, яка продавалася.

Як підтверджено документами, Хоменко отримував план будівлі, дозвіл на підведення газу. Від половини Фомічової та через її лічильник підведена й електрика. Як наполягає Ніна Михайлівна, набуваючи офіційно шляхом дарування свою половину з літньою кухнею, вона платила попередній власниці значно більше, ніж Кирпа за свою теж при нібито прийнятті в дар (звісно, орієнтовно цін 2004 і 2013 років).
У суді також прозвучало твердження, що аби уникнути майбутніх претензій, Фомічовій із Зеленською треба було нотаріально оформити приналежність літньої кухні, на частину якої остання не претендувала. Нотаріус під присягою не підтвердила, що давала будь-які поради і як оформити дарування, так і що власність підтвердить БТІ, копія акту якого про розбивку ділянки для будівництва, видана С. І. Хоменку, міститься в справі.

– Літню кухню взагалі неможливо поділити, бо одна з кімнат більша, інша – менша, – доводить Ніна Михайлівна. – Я нікому не вчиняла перешкоди в користуванні майном, адже купила всю літню кухню по-чесному разом із половиною хати. Спочатку літня кухня була розвалюхою, але я зробила там ремонти й нею користуюся. І в мене, і в Кирпи написано, що нотаріус перевірила наявність будівель, а вона й близько не була, нічого не перевіряла. Я взяла звідти довідку в Бюро технічної інвентаризації, яка є підтвердженням моєї власності.
Ніна Михайлівна подала зустрічний позов із проханням визнати недійсним частину договору дарування Зеленської Кирпі, де говориться про літню кухню, бо він так укладений помилково.

– На підставі договору дарування від 2 листопада 2013 року моя довірителька Тетяна Кирпа є власником 1/2 житлового будинку з відповідною частиною допоміжних будівель і споруд, у тому числі й літньої кухні, – доводить адвокат Віктор Кузьменко. – Коли вона придбала відповідно договору дарування дане домоволодіння, користувалась усіма допоміжними спорудами, але не мала можливості користуватися літньою кухнею, бо Фомічова поставила свої замки на двері.

Це не відповідає вимогам цивільного законодавства. Прошу суд відмовити в задоволенні зустрічного позову, оскільки договір дарування може бути скасований тільки за бажанням осіб, які його укладали. Хто б не створював частину майна, право власності будівлі може підтвердити лише цей документ.

– Нами надані незаперечні докази того, що частина, на яку претендує позивачка Кирпа, ніколи не належала попереднім власникам її половини, – заперечує адвокат Олександр Панченко, представник Фомічової. – Це підтвердили під присягою свідки Сініченко, Зрібняк, посвідчив це допитаний у якості спеціаліста Юрій Лобко, представник Лубенського МБТІ. Який сказав, що будівля належала Хоменку Сергію Івановичу, потім його спадкоємиці Наталії Сергіївні Сініченко.

Виходить, що Зеленська подарувала Кирпі майно, яке їй не належало. Тим більше, є проект газопостачання, оформлений на Хоменка. І витяг із домових книг, які свідчать про те, що сестра Хоменка на час будівництва літньої кухні не була прописана в цьому домоволодінні. Як вона могла його будувати, якщо не була тут прописана? Я вважаю, що приватний нотаріус здійснив протиправні дії, не перевіривши обсяг дарованого майна і просто записавши, що 1/2 літньої кухні подарована Зеленською Кирпі.

Ніхто з попередніх власників на цю частину господарської будівлі не претендував. Тут порушено термін позовної давності, оскільки моя довірителька уже володіє цією частиною літньої кухні понад 10 років. Стаття 344 Цивільного кодексу регламентує таке: особа, яка добросовісно заволоділа навіть чужим майном, уже набуває права власності. А моя довірителька офіційно купила за ті кошти, які довірителька повідомила в судовому засіданні.

Навіщо позивачці створювати прецеденти, які не піддаються не лише юридичній, а й загальнолюдській логіці й вимагати майно, яке їй ніколи не належало? Моя довірителька не має віддавати майно сторонній особі, котра до створення й купівлі якого не має стосунку. Прошу відхилити первісний позов і задовольнити зустрічний.

Після останнього засідання Ніна Михайлівна повідомила, що суд зобов’язав її звільнити одну з кімнат та віддати ключі Тетяні Миколаївні. Правда, більшу, чи меншу – не вказано. І заплатити 243 грн. судового збору.

– Не розумію такого рішення суду, – каже Олександр Панченко. – Ми вичерпно обґрунтували свою правоту.
– Це що мені – меблі на дощ виносити? А хто компенсує мою працю й витрати на ремонт і обладнання? Я буду обігрівати чужу половину, бо плита виходить у обидві кімнати? – обурюється Ніна Фомічова. – Апелюватиму до суду вищої інстанції.Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 226 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[15.12.2017][м.Лохвиця]
Готуємося до новорічних святкувань (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Прикрасили Головну міську ялинку–2018 (0)
[13.12.2017][м.Лохвиця]
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (0)
[13.12.2017][Лохвицький р-н.]
Безпритульні тварини: хто винен і що робити? (0)
[09.12.2017][Полтавщина]
За добу в ДТП на Полтавщині загинуло чотири людини (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці - два випадки сказу (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці готують льодову ковзанку (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
Навесні в Лохвиці розквітнуть тисячі тюльпанів (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: «КОЖЕН, ХТО ШКОДИТЬ ЕНЕРГЕТИЧНІЙ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, Є ВОРОГОМ НАШОЇ ДЕРЖАВИ» (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
НА ЛОХВИЧИННІ ЖІНКА ПІСЛЯ ПОБИТТЯ ВЧАСНО НЕ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ЛІКАРІВ І ЗА ДВА МІСЯЦІ ПОМЕРЛА (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
На Полтавщині будівельний комбінат оштрафували за сексистську рекламу (0)
[02.09.2017]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу у господарчій будівлі (0)
[30.08.2017][м.Лохвиця]
Лохвиця прощалася з Героєм (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
МЛИНІВСЬКИЙ МІСТ: техніка на місці, а грошей ще немає? (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
Витрати на ремонт доріг діляться навпіл (0)
[26.08.2017][м.Лохвиця]
Недобудована дорога зруйнувалася після року експлуатації (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Вперше в Україні: з'явилося відео унікальної "пастки" для порушників (м. Лохвиця) (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Шановна лохвицько громадо! Дорогі лохвичани і криничани! (1)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
ОГОЛОШЕННЯ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ ТА ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (0)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
«Ґудзюрина – маленька країна» (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
[19.06.2014][Знакомства]
Ваша половинка чекає на Вас (0)
[30.12.2013][Продам]
игры для девочек бесплатно ходить. онлайн бесплатные игры призрачный гонщик (0)
[21.04.2013][Авто]
Продам ВАЗ 2108 (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018