Четвер, 15.11.2018, 18:50
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [226]
Полтавщина [315]
Світ [50]
м.Лохвиця [405]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [354]
Міні-чат
500
Головна » 2013 » Листопад » 14 » Нова книга Лева та Дарії Ребетів з’явилася в Україні
Нова книга Лева та Дарії Ребетів з’явилася в Україні
14:54
Щойно у травні 2013 року у київському «Видавництві імені Олени Теліги» вийшла друком збірка вибраних праць видатних діячів українського організованого національно-визвольного руху Лева та Дарії Ребетів, 100-річні ювілеї від дня народження яких свідома українська громадськість на рідних землях та в країнах поселення відзначила відповідно минулорічного березня та цьогорічного лютого.

Збірка праць подружжя Ребетів, упорядником якої є доктор права, приват-доцент Українського Вільного Університету адвокат Олександр Панченко, що напетер замешкав у місті Лохвиці Полтавської області, складається щонайперше із засадничої праці Лева Ребета «Світла і тіні ОУН», яка, як на мене, проливає правдиве світло на всю історію та діяльність Організації Українських Націоналістів на різних етапах її становлення, дає відповідь на деякі, подекуди суперечливі питання її розвитку, взаємин всередині Організації. Досить прикметно, що передмовлюючи це видання про діяльність, життя та працю подружжя Ребетів, О.Панченко приводить слова із першої промови 32-го президента США (1933-1945) Франкліна Делано Рузвельта, який обирався на цю посаду 4 рази, про те, що «єдине, чого нам слід боятися — це самого страху, безрозсудного, безликого, невиправданого жаху, який паралізує необхідні зусилля по перетворенню відступу на наступ... Наш народ вимагає дій — і дій негайних...». Простіше кажучи, пише упорядник:

«Ми нічого не маємо боятися, окрім самого страху» (The only thing we have to fear is fear itself).
Після прочитання книги для багатьох стане очевидним, що однією із заслуг діячів українського національно-визвольного руху Лева та Дарії Ребетів є те, що вони істотно допомогли середовищу українців на рідних землях та на еміґрації, перебороти страх. Власне якраз Ребети в свідомості багатьох українців втілювали образ політичних діячів, які не знали почуття страху, оскільки саме вони, не зважаючи на небезпечні обставини, не завагалися вести відверту дискусію з багатьма своїми політичними конкурентами тисячократно потужнішими за них в умовах постійного стеження, тиску й переслідувань аґентури КҐБ.Видається, що організаційна праця подружжя Ребетів великою мірою призвела до внутрішнього переборювання страху багатьма українцями та переломлювання самої патріотичної свідомості у бік демократизму.
Входячи до числа провідної верстви українства на чужині Ребети, - пише у передньому слові О.Панченко, - які вже раніше показали себе в громадсько-політичному житті на рідних землях, своєю позицією, працею та поведінкою довели, що вони не мають страху, навпаки – мають від¬вагу нічого не боятися. На першому місці у них стояла ерудиція, фахові знання, безмпромісовість, як також мужність, починаючи від демократичних висловлювань у націоналістичному середовищі своїх, тоді не завжди непопулярних там поглядів, аж до останньої проби, що її приносить кожна боротьба на «бути або не бути». Лев і Дарія Ребет вважали, що особиста й національна свобода, гідність і рівноправність лю¬дини, пошанування морального закону, - це є сфери суцільні й неподільні.

Прагнути до власної особистої та національної свободи і рівночасно не респектувати до таких же прагнень інших, є моральною перверсією. Намагання збільшувати власну свободу коштом свободи ін¬ших мусить допровадити до несправедливости, безправ’я, сваволі, до понижування людської гідности. Те власне й чинять екстремісти, прислонюючись такою чи такою, класовою, а чи національно-шовіністичною ідеологіями. В стремлінні до кращого майбутнього, - були переконані Ребети, - мусить бути респектована свобода, рівною мірою, як для нас, так і для інших; не я або ти, але я і ти.

У вибраних працях Ребетів їх упорядник, крім названої праці проф.Лева Романа Ребета «Світла і тіні ОУН», пропонує читачеві ще й такі праці знаменитого професора - «Походження українців, росіян і білорусів у світлі сучасних совєтських теорій» та «Формування української нації», як також поодинокі статті його дружини Дарії Ребет, уродженої у місті Кіцмані на Буковині, та інших чолових осіб українського організованого національно-визвольного руху з числа тих, що стосуються громадсько-політичної та наукової діяльності проф.Л.Ребета та щодо його політичного скритовбивства за наказом Кремля аґентом КҐБ - «На непопулярних позиціях», «Вина, дійсність і доцільність». Поряд з цим у Збірнику подано авторські дописи О.Панченка та матеріали «Лев Ребет і процес проти Сташинського», статті Богдана Кордюка, Мирослава Прокопа, Анатоля Камінського, Василя Маркуся, Ірини Козак про проф.Лева Романа та мґр.Дарію Ребетів.

Запропоновані у Збірнику праці, статті й спогади подають уважному читачеві докладні інформації про український національно-визвольний рух, що діяв у ХХ-ому сторіччі під еґідою Організації Українських Націоналістів (ОУН) на Українських Землях, ОУН за кордоном та Української Головної Визвольної Ради (УГВР), до вищого керівництва яких входили Лев та Дарія Ребети. Книга буде цікавою та необхідною як науковцям - історикам, політологам, конфліктологам, рівнож - пересічним читачам, студентам і всім тим, хто цікавиться історією ОУН на протязі її існування від 1929 року по цей час, та діяльністю визначних лідерів інтелектуально-демократичної гілки ОУН – Лева та Дарії Ребетів, які повсякчас разом зі своїми однодумцями та визнавцями наполягали на тому, що демократія західного зразка й світоглядний плюралізм мають бути засадничими елементами ідеології й практики українського націоналістичного руху.

Подружжя Ребетів у повоєнні роки були представниками зреформованих (від 1948 р.,) Закордонних Частин ОУН (пізніше – ОУН за кордоном, популярно – «двійкарі»), та Закордонного Представництва УГВР, які об’єднували навколо себе публіцистів, вчених, мистців, викладачів університетів, що мали підчас різні політичні уподобання. Якраз це середовище заснувало фірму-корпорацію та однойменне видавництво «Пролог» й Українське Товариство Закордонних Студій, що видали друком понад 200 назв книжок, започаткували щомісячник «Український Самостійник» та часопис «Сучасність», що натепер виходить в Україні.

Незважаючи на безпідставні звинувачення своїх політичних опонентів у т.зв. «совєтофільстві» очільники та представники цього середовища від початку 60–х років минулого століття до здобуття Україною незалежности найбільш реально підтримували дисидентський рух «шістдесятників» у підсовєцькій Україні, інформували західне суспільство про прихований й відвертий терор та переслідування інакодумців у совєцькій «червоній імперії» та її сателітах, за «залізною завісою».

Відомо, що у своєму слові, як Уповноважений Проводом ОУН в Україні Лев Ребет на делеґатській Конференції ЗЧ ОУН у грудні 1955 року наголошував: «...Проминуло десять літ від закінчення останньої війни, війни, що так трагічно не сповнила наших сподівань, і стільки ж еміґрантських літ ми маємо за собою без наявного вигляду на те, що найближчі роки принесуть зміну в положення нашої дорогої Батьківщини. Добо коекзистенції може тільки закрітипити статус України, що, бувши формально-правно як член Об’єднаних Націй майже суверенною, находиться водночас в положенні жостоко експлуатованої під поглядом людським, культурним, господарським і політичним. З другого боку, пройдене десятиліття нашої еміґрації не дуже нас підбадьорює.

Брак наявних зовнішньополітичних успіхів з одного боку, з другого боку існуюче розбиття серед нас не дуже заохочує до політичної роботи. Нам же до того доводиться оформлюватися в третій на еміґрації відлам ОУН і вже цей факт багато кого настроює песимістично. Чи має наша робота якийсь змисл, виправдання, перспективи? Ці питання зовсім виправдано хвилюють ум кожного чесного і відповідального націоналіста.

Але ми можемо з чистим сумлінням сказати, що перед нами – перед членами Організації, які є солідарні і підпорядковані ОУН в Батьківщині – стоїть обов’язок, від якого ніяк не можна ухилитися, імеено обов’язок репрезентувати високі ідеї ОУН, ідеї за здійснення яких полягло стільки наших дорогих друзів...». Хіба ж не актуальним є цей вислів Лева Ребета для ситуації в сучасному українському політикумі?

До завдань членів ОУН на еміґрації Лев Ребет відносив, зокрема, відмежування від позерства і блефу, показ перед українською суспільністю на чужині того, що Організація це не спілка кар’єристів, спекулянтів і авантюрників, а організація, сповнена моральної відповідальності за дорого окуплену, славну традицію боротьби одного покоління за найкращі ідеали людства – змагання до волі, до вільного розвитку, до щастя мирної, творчої праці старої европейської нації в рамках української незалежної держави. Не можна сказати, що серед націоналістів не було проявів смутку і безнадійності, коли доводилося зазнавати вибухи несподіваної ненависті та злоби з боку інакодумців, однак не вмирала віра в демократичну сутність української людини, в її ідейність та жертовність та готовність до посвяти та любов до рідного краю.

Лев Ребет також писав, що «ненависть до свого, до українця – це явище противне ідеї націоналізму, ідеї національної спільноти, кровного братерства і ми її відкидаємо та будемо поборювати як кукіль, посіяний і плеканий безвідповідальними людьми, і ми знаємо, що він зникне, як бур’ян із плеканого поля. Ми можемо різнитися симпатіями, тенденціями, груповими уподобаннями, однак ми творимо як нація єдність, коли йдеться про найважливіше, найсуттєвіше, й ОУН підтримує та буде підтримувати всіх, хто теж до цього змагає.

Бо ми віримо і знаємо, що у вирішальний час різниці і непорозуміння зникнуть, що у боротьбі за нашу Правду очистяться наші серця, що брат пізнає брата і ми дружньо будемо поборювати – не взаємно себе – а справжнього ворога, щоб ми як нація зажили у вільному колі народів, як добрі сусіди...».
Безперечно Збірник, якого упорядником, автором переднього слова й післямови є О.Панченко, сприятиме поглибленому вивченню життєвого й творчо-наукового шляху та громадсько-політичної діяльності видатних українських патріотів, теоретиків й провідників демократичного націоналізму – подружжя Лева та Дарії Ребетів, які все своє життя присвятили боротьбі за Волю України.

Марина Панченко,
- студентка Академії Адвокатури України (ААУ),
- м.Київ
Категория: Світ | Просмотров: 339 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[13.11.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу в приватному житловому будинку (0)
[13.11.2018][м.Лохвиця]
Освітяни з Горішніх Плавнів переймали досвід педагогів Лохвицької гімназії №1 (0)
[13.11.2018][м.Лохвиця]
09.11.2018 у Лохвиці відзначили 110-річчя М.С.ДМИТРЕНКА (0)
[07.11.2018][Полтавщина]
На Полтавщині замовили будівництво 15 амбулаторій за 123 мільйони гривень, у тім числі й у Вирішальному (0)
[07.11.2018][м.Лохвиця]
На поточному ремонті доріг і тротуарів (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
ЖИТЕЛi ЛУКИ ТА ЮСКiВЦІВ ПЕРЕКРИЛИ ДОРОГУ, ВИМАГАЮЧИ ЇЇ НЕГАЙНОГО РЕМОНТУ (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
Яшники наповнилися піснями та феєрверками (0)
[02.11.2018][м.Лохвиця]
«Чотири колеса возять тіло, а два – душу…» (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
Будні і свята васильківської «Веселки» (0)
[02.11.2018][м.Лохвиця]
Семінар шкільних бібліотекарів (0)
[01.11.2018][м.Лохвиця]
В м. Лохвиця встановлюють стелу Героям АТО (ФОТО) (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
Тіла були просто складені в купу... (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
Сенчі чоловік погрожував гранатою (0)
[31.10.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці заборонили торгувати спиртним уночі (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
До перемоги – осіннім парком (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
На Полтавщині намагалися викрасти 2 тонни сої (0)
[31.10.2018][м.Лохвиця]
В Лохвицком районе установили детскую площадку у соснового парка (фото) (0)
[31.10.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці підбили підсумки озеленювального сезону (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
Яхники на Полтавщині відзначили День села (0)
[31.10.2018][м.Лохвиця]
Жителя Лохвиці затримали за виготовлення та збут наркотиків (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.07.2018][Дома, гаражи]
Продам гараж (0)
[26.06.2018][Продам]
Продається земельна ділянка (0)
[21.04.2018][Дома, гаражи]
Продам двір (0)
[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018