П`ятниця, 23.02.2018, 02:47
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [225]
Полтавщина [313]
Світ [50]
м.Лохвиця [385]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [337]
Міні-чат
500
Головна » 2014 » Квітень » 29 » «Ніколи не думала, що стану хореографом»
«Ніколи не думала, що стану хореографом»
09:04
Карина Сердюк учить дітей танцювати в Лохвицькому районному Будинку культури три роки. За цей час її колектив «Витоки» досяг неабияких успіхів, а керівниця – визнання серед колег і батьків. І це при тому, що Карині всього 20 років і вона виховує 1,5-річного сина.

До Будинку культури на практику студентка Гадяцького училища культури 2 лютого 2012-го прийшла на практику і одразу створила дитячий танцювальний колектив «Витоки».
– Перший виступ «Витоків» відбувся через місяць після створення колективу, – згадує Карина. – Підготували танець «Ось такі ми дівчата», пошили костюми. За кілька днів нас запросили на День села Бербениць, там маленькі танцюристи уперше почули шалені оплески і увагу публіки.
Нині у старшій (6–12 р.) групі «Витоків» – десять дівчат і два хлопці, у молодшій (3–6 р.) – дванадцять дівчат і теж двоє хлопців. За рік молодша група готує один танець, старша – один сучасний і один народний.

– Мабуть, у мені так від природи закладено, що подобається працювати з маленькими дітками, – у Карини зблискують очі і глибшають ямки на щоках. – Щодня кажу їм: «Ви – мої діти, я від вас у захваті!» Було, приводить мама 3-річного синочка: «Сашенько, заходь!». «Мамо, не хочу!» – з плачем відповідає той. А я: «Заходь, я тобі щось розкажу». І дитина заходить до танцювального залу, де забуває про все, навіть що мама чекає в коридорі. Заняття перетворюється на цікаву й захоплюючу гру. Малята займаються двічі на тиждень по 45 хвилин із 5-хвилинною перервою в середині заняття.
На заняттях діти розучують вправи для класичного й народного танцю, одержують домашні завдання. Навчання починається з постановки корпусу, якщо цим займатися з дошкільного віку, танцюрист правильно стоятиме, матиме добру координацію рухів. Приводять дітей мами, тата, дідусі й бабусі.

– Пускаю їх подивитися, це усім приємно – побачити успіхи своєї дитини, – Карина посміхається. – Ми заводимо щоденники, я ставлю меншим оцінки по 5-бальній системі, старшим – по 12-бальній. Дуже рідко, але трапляється, що дитина приходить непідготовленою, тоді я ставлю двійку, або «не зараховано».
Паралельно у Будинку культури працює танцювальний колектив «Радість», який носить звання зразкового. Його з 1979 року очолює Тетяна Іванівна Ложечник.
– Спочатку траплялося, діти сварилися, доводячи одне одному, хто «крутіший», хто вивчив кращий танець тощо. Я пояснювала, що нічого сваритися, якщо живете поряд, ваші сім’ї дружать, але ходите до різних колективів. Тепер цього немає, зате здорова конкуренція виявляється в бажанні зробити щось таке, чого ніхто ще не робив.
У захваті від роботи Карини як батьки її учнів, так і керівництво.

– Обидві мої доньки, Аріна й Катя, просто чекають наступного танцювального заняття, – каже Лариса Ткаченко. – Тому що Карина молода, ініціативна, старається працювати на повну силу. А для дітей – ласкава і дбайлива.
– Карину люблять і діти, і батьки, і колеги, – каже директор Лохвицького районного будинку культури Микола Тарапата. – Цінуємо, бо вона непосидюча, ініціативна, постійно у творчому пошуку.

«Витоки» мають незмінний успіх на сценах різних рівнів. Частіше бувати на фестивалях і отримувати нагороди не дозволяють фінансові можливості.
– Їздимо на конкурси ми не за місцями, а щоб подивитися й чогось навчитися, – Карина перегортає стос грамот і дипломів. – Перший наш конкурс – обласний «Шукаємо таланти» у серпні 2012-го. Пройшовши районний етап, ми успішно виступили в Полтаві, журі запросило наступного дня взяти участь у гала-концерті. Але ночувати і залишитись на наступний день ми не мали за що. Наступного року запрошували туди знову, але поїхати не мали можливості взагалі. Хоча спогади залишились у нас дуже приємні, бо під час виступів інших колективів глядачі сиділи, а почувши слово «Лохвиця», побачивши нас і почувши наш музичний супровід, увесь зал аплодував і кричав стоячи.

Потім були у Харкові на міжнародному танцювальному конкурсі «Мегаполіс», де стали бронзовими призерами. У своїй номінації змагалися з десятками колективів. Назву нашого рідного міста ведучі перекручували, називаючи «Лахавіца». На перемогу не сподівалися, бо почувалися сіренькими мишками на фоні вишколених і роздягнених ансамблів із Росії. Але коли оголосили, що третє місце – наше і вручили дипломи та сувеніри, наші діти були шоковані щастям. На «Мистецьких барвах» у Прилуках на Чернігівщині, де у нашій номінації було більше 10 колективів із України та Росії, завоювали 4 місце. Зал нас підтримував просто шалено. Пропонували взяти участь у гала-концерті, але залишатися ще на день не мали за що. Довелося забирати дипломи і їхати.

А нещодавно ми отримали запрошення на низку виступів до Відня, Братислави і Будапешта. Але відмовилися знов-таки через відсутність фінансових можливостей. Частина батьків погодилася платити за поїздку, але ж половині це явно не по кишені. Є діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, є у колективі дві пари сестричок, сім’ям не під силу заплатити за обох.

Карина скаржиться, на який би конкурс наші танцюристи не їхали, повсюди за участь треба платити. Приміром, за виконання одного номера – 60–100 грн. із дитини. Доводиться самим платити за нічліг, харчування, екскурсії та інше. При реєстрації на престижних фестивалях учасникам і керівнику одягають спеціальні браслети. За весь час існування «Витоки» потрапили лише на два безкоштовних конкурси в Гадячі та Пирятині.
За навчання батьки платять Будинку культури 50 грн. на місяць (нині в Лохвиці безкоштовно вчитися танцю можна лише у Будинку дитячої та юнацької творчості). Батьки грошей не жаліють, охоче скидаються також на апаратуру та костюми.

Поїздки спонсують самі батьки, сприяє виділенню коштів із міського бюджету мер Лохвиці В’ячеслав Демчук. Заступник голови райради Валентин Черевко особисто знаходив спонсорів-підприємців. Двічі допомагав господар магазину «Євробуд» Анатолій Власенко. Райдержадміністрація виділяла автобус, але на бензин скидалися батьки.

– Ніколи не думала, що стану хореографом, – розводить руками Карина. – Дошкільням мама привела мене на танцювальний гурток. А керівниця не прийняла, бо я не ходила в дитсадок і не вміла за командою шикуватись чи ставати в коло. Я страшенно плакала, хоча деякі малі діти, яких прийняли, плакали, бо не хотіли танцювати, а змушували батьки. Першокласницею я таки потрапила у танцювальний колектив колишнього Будинку піонерів, яким керувала Лариса Миколаївна Тетірко. Це жінка-богиня, педагог і хореограф дуже високого рівня. Коли вона пішла на пенсію, наш колектив очолила Катерина Олексіївна Ладур, вона віддавала мені сольні партії. Але паралельно я виступала у театральному гуртку, мала неабиякі успіхи.

Тому до Гадяцького училища культури їхала вступати на режисерський факультет. А там порадили прогулятися училищем, подивитися, що роблять студенти на різних факультетах. До режисерського я не дійшла. Викладач класичного танцю Людмила Петрівна сказала: «Зроби отак» – «Молодець!» – «Стань отак!» – «Молодець!». Вона переконала мене, що на режисерському факультеті заберуть із руками й ногами, але маю природні дані бути танцюристом. За час навчання куратор Михайло Єгорович Бузій часто школив мене, але зробив сильною і дисциплінованою, виховав мене, наче другий батько. Нині мої викладачі, побачивши «Витоки», аплодували стоячи.

Син Валентин, якому 1 рік і 5 місяців, полюбив танці ще до народження. Карина маже не була у декретній відпустці, 28 жовтня ще танцювала, 1 листопада народила. У грудні її вихованці вже танцювали на святі до Дня міліції.
– Закінчуючи 4 курс і здаючи державні екзамени, я була вагітною, – каже Карина. – Коли танцювала сучасний танець і лягла на живіт, викладач Григорій Острівний зарепетував: «Куди вона лягає! Там же дитина!» Я відповіла, що моя дитина вже звикла. І всі екзамени здала на «відмінно». Тепер, якщо мені потрібно проводити заняття, або репетирувати у драматичному колективі Будинку культури, а дитину ні на кого залишити, прижаю з візочком. Доки грає музика, ми танцюємо і співаємо, дитина спокійно спить. Валентин уже пізнає ази мистецтва, танцює, тільки-но почує музику.

Ми сідаємо на шпагат, ходимо навшпиньках, плескаємо в долоні у ритм. Але й від тата В’ячеслава, коли той приїжджає (більшу частину життя проводить на заробітках) переймає суто чоловічі вміння, хапається за викрутки і гайкові ключі.

Бути активною і змолоду домагатися мети допомагають Карині мама Неля Вікторівна, яка багато часу приділяє Валентинові, й тато Володимир Михайлович, який кожну перемогу доньки обожнює і навіть виступає спонсором поїздок. Завдяки турботі батьків протягом цього навчального року Карина встигає ще й підміняти викладача дитячої музичної школи імені Ісаака Дунаєвського Наталію Бубич, яка перебуває у декретній відпустці.
Лохвицький край
Сергій НІКОНОВ
На фото:
1. Репетиція «Витоків» у Будинку культури.
2. «Витоки» на фестивалі «Мистецькі барви» у Прилуках, січень 2014 р. За хореографічну постановку «Мій брат» одержали 4 місце.
3. На фестивалі «Мегаполіс» у Харкові, листопад 2013 року.
4. Карина танцює на сходах ЦДЮТ у Лохвиці, літо 2013 року.
Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 547 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[15.12.2017][м.Лохвиця]
Готуємося до новорічних святкувань (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Прикрасили Головну міську ялинку–2018 (0)
[13.12.2017][м.Лохвиця]
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (0)
[13.12.2017][Лохвицький р-н.]
Безпритульні тварини: хто винен і що робити? (0)
[09.12.2017][Полтавщина]
За добу в ДТП на Полтавщині загинуло чотири людини (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці - два випадки сказу (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці готують льодову ковзанку (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
Навесні в Лохвиці розквітнуть тисячі тюльпанів (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: «КОЖЕН, ХТО ШКОДИТЬ ЕНЕРГЕТИЧНІЙ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, Є ВОРОГОМ НАШОЇ ДЕРЖАВИ» (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
НА ЛОХВИЧИННІ ЖІНКА ПІСЛЯ ПОБИТТЯ ВЧАСНО НЕ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ЛІКАРІВ І ЗА ДВА МІСЯЦІ ПОМЕРЛА (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
На Полтавщині будівельний комбінат оштрафували за сексистську рекламу (0)
[02.09.2017]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу у господарчій будівлі (0)
[30.08.2017][м.Лохвиця]
Лохвиця прощалася з Героєм (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
МЛИНІВСЬКИЙ МІСТ: техніка на місці, а грошей ще немає? (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
Витрати на ремонт доріг діляться навпіл (0)
[26.08.2017][м.Лохвиця]
Недобудована дорога зруйнувалася після року експлуатації (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Вперше в Україні: з'явилося відео унікальної "пастки" для порушників (м. Лохвиця) (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Шановна лохвицько громадо! Дорогі лохвичани і криничани! (1)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
ОГОЛОШЕННЯ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ ТА ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (0)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
«Ґудзюрина – маленька країна» (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
[19.06.2014][Знакомства]
Ваша половинка чекає на Вас (0)
[30.12.2013][Продам]
игры для девочек бесплатно ходить. онлайн бесплатные игры призрачный гонщик (0)
[21.04.2013][Авто]
Продам ВАЗ 2108 (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Квітень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018