Понеділок, 10.12.2018, 04:07
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [226]
Полтавщина [315]
Світ [50]
м.Лохвиця [408]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [357]
Міні-чат
500
Головна » 2018 » Грудень » 4 » «Митців – багато, але ні на кого не рівняюсь!»
«Митців – багато, але ні на кого не рівняюсь!»
19:23
Ми з вами, дорогі читачі, маємо не лише зовнішній портрет, а й внутрішній. Якщо дзеркала ловлять нашу зовнішність, то література бачить кожного цілком, відображаючи як образ, так і душу у прототипах героїв. До служителів Літератури належить і наша землячка, яка нині мешкає в Сумах, – дитяча письменниця Анна КОРШУНОВА, родом із Заводського (масив Брисі).

Анна – переможниця престижних українських літературних премій – «Коронація слова-2015» та «Книга року ВВС-2017» за твір «Комп і компанія». Крім того, ще й Почесна громадянка Заводського, яка на отриманий гонорар від Заводської міської ради за це звання придбала для місцевої бібліотеки нові популярні книги для дітвори.

– Пані Анно, коли вперше відчули, що у Вас прокидається письменниця Анна Коршунова? До речі, чому такий псевдонім обрали (справжнє ім’я – Ганна Шевченко)?
– Псевдонім я не обирала – це мої дівоче прізвище. Скільки себе пам’ятаю – завжди мені був цікавий цей світ, і не менш цікаво було гратися, створюючи в уяві його казкові варіації. І зараз це нікуди не ділося, просто я, мабуть, більш професійно навчилась ділитися враженнями, так, щоб мене зрозуміли.

– Які особливості манери написання розвиваєте? Є митці, на яких прагнете рівнятися? Якщо є, то в чому?
– Манера – своя. Митців – багато, але ні на кого не рівняюсь! Читаю дуже багато, якщо зараз заведусь розмірковувати про джерела й механізми творчості, то буде цілий трактат – Фрейд позаздрить:)

– Ви – медіавикладачка у КЗСОР «Сумська обласна гімназія», і спілкуючись із молоддю, знаєте, що її цікавить, захоплює, турбує. Були випадки, коли учні «підкидали» сюжети?
– Звичайно. Але я не тільки медіапедагогиня, а ще й учителька, науковиця, викладаю, крім основ медіаграмотності, екологію й географію. Власне, «Комп і компанія» й складається, наче мозаїка, з таких історій, рис, характерів.
Натхнення – це мить, той момент, коли тобі прийшла ідея. І все, крапка. Далі ти ореш цілину, працюєш, бо іншого способу за історію людства не вигадано. Або чекаєш на ефемерну музу й плачешся своїм друзям, нарікаючи на примхливість долі митця.

– На які теми націлюєте своїх підопічних – майбутніх журналістів?
– На ті теми, які турбують їх і важливі для суспільства. Головне ж не теми. Обов’язковою умовою є дотримання інформаційного законодавства, журналістських стандартів і етичного кодексу. І неважливо, шкільна це газета чи «Нью Йорк Таймс». В гімназійній редакції учні проходять серйозну школу, оволодівають основами професії.

– Пані Анно, яким Ви бачите рідне місто Заводське, порівнюючи колись і зараз?
– Яким буде Заводське? Не знаю. Головне, що воно БУДЕ, я в цьому впевнена. Все залежить від заводчан.

– Як виникла ідея «народження» книги «Моє маленьке місто Заводське»? Як відбувалося переосмислення заводської дійсності на папері, щоб захоплювало і дітей, і дорослих?
– Ідея виникла не в мене, а в міськради, коли там побачили мою попередню книжку «Казкове місто Суми». Власне, саме створивши цю книжку, ми із ілюстраторкою дитячих книг Світланою Качуровською відкрили для себе секрет: дитяче науково-популярне краєзнавче видання є безпрограшним способом донести інформацію про історію рідного краю не тільки дітям, а й дорослим. Ця книжка створювалась майже рік, її рецензували два доктори наук, вона інтерактивна й мотивуюча. Коли ж на презентації в Заводському було озвучено пропозицію створити книжку... Чесно, я дуже сумнівалась, що зможу її написати. Суми – інша справа, це ще й моя дисертація, і багаторічні краєзнавчі дослідження...

Але ж як відмовити землякам? Довелось узятися за пошук матеріалів. А їх ой як мало! Доводилося перегортати десятки сторінок наукових публікацій, документів, згадувати розповіді бабусі, розпитувати заводчан, щоб знайти спочатку інформацію про Заводське, а потім подати її так, щоб зрозуміли й діти, й дорослі. Щоб заводчани побачили, яке цікаве, гарне й особливе їхнє місто, а той, хто жодного разу тут не був, захоплено вигукнув: «Треба ж! Як це я досі не знав про таке колоритне казкове містечко!». Щоб хотілося й далі вивчати його історію, зберігати традиції й творити майбутнє.
Паралельно складався каталог посилань на джерела, який передано бібліотеці, виникла ідея створити в книжці невеличкий квест, аби діти «побігали» зі сторінки на сторінку, тобто проводилися екскурсії по описуваних місцях. Ми справді захопилися роботою, було навіть цікавіше, ніж писати про Суми!

– Вам подобається творити для молодого покоління. Чому вибрали цю аудиторію? Через роботу?

– Не знаю. Чесно. Просто роблю те, що мені подобається.

– Ви – переможниця найпрестижніших українських літературних премій, зокрема «Коронація слова-2015», «Книга року ВВС-2017» за твір «Комп і компанія»… Чи відносите себе до української богеми? І взагалі, як ставитеся до цього поняття?
– Ніяк не ставлюсь, і до мене точно це поняття не прикладеться. Я не бігаю по літературних тусовках, не оточую себе флером загадковості й ексцентричності. Це ж ознаки богеми? Ну, тоді я не богема:)
Відзнаки – це, звичайно, приємно, і вони є маркером того, що твоя справа комусь потрібна. Я їх сприймаю як аванс і поштовх іти далі цим шляхом без права опускати планку.
Влітку в Брисях «богема» благополучно їздить на старенькому велосипеді, рибалить на березі Сули, лазить по деревах за абрикосами й смикає бур’ян на маминих грядках. А в перервах «стирчить» за ноутбуком й іноді озвучує компанії місцевих хлопців – друзів молодшого сина – свої божевільні ідеї.

– Що б Ви відповіли людині, яка стверджує, ніби літературою цікавиться лише 3% громадян, тож, наприклад, в газеті не варто присвячувати цій темі велику площу?
– Все залежить від того, як подати матеріал. Якщо стаття структурована, захоплююча, якщо автор справді переймається темою, її прочитають, і літературою зацікавиться більше людей. Журналістика – це ще й трохи місіонерство!

– Пані Анно, якими ідеями зараз вирує Ваша творча натура, який сюжет проситься на папір?
– Що вирує – точно... Я завжди читаю кілька книжок «паралельно», й ідеї реалізуються так само... Хочеться продовжити тему дитячих путівників, робота над книжкою «Моє маленьке місто Заводське» багато чого мене навчила, зокрема, дала усвідомлення методики представлення краєзнавчого матеріалу. Мені, як науковиці, зараз цікавий напрямок науково-популярної літератури, наразі в процесі створення якраз така книжка. Хочеться спробувати жанр фентезі... Сім чи вісім книг в чернетках на різних стадіях, і кількість не зменшується: одну закінчиш – інша ідея вже проситься.

– «Зоря» зі своїми читачами зичить Вам невичерпного натхнення! А чого побажаєте нам – землякам?

– Більше розповідайте своїм дітям і онукам про рідну землю. Згадуйте своє дитинство, розповідайте, як це було колись, без нарікань і скарг, просто розповідайте. Плетіть оту золоту павутинку, яка прив’яже дитину до родини й місця, де вона народилась. Це не пута. Потім по цих ниточках вона отримуватиме й тепло, й силу, й бажання повернутися!Спілкувалася Ліна ЯКОВЕНКО


Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 5 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[04.12.2018][м.Лохвиця]
18-річний житель Рудки розтрощив заїзд до «ШипШини» (0)
[04.12.2018][м.Лохвиця]
«Євробуд» започаткував новий турнір (0)
[04.12.2018][Лохвицький р-н.]
«Митців – багато, але ні на кого не рівняюсь!» (0)
[04.12.2018][Лохвицький р-н.]
Біля Лучки будують бетонну греблю зі шлюзом (0)
[04.12.2018][Лохвицький р-н.]
Ремонт під’їзних доріг до сіл громади (0)
[04.12.2018][м.Лохвиця]
У Лохвицькій міськраді – перша в районі автоматична котельня на пелетах (0)
[13.11.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу в приватному житловому будинку (0)
[13.11.2018][м.Лохвиця]
Освітяни з Горішніх Плавнів переймали досвід педагогів Лохвицької гімназії №1 (0)
[13.11.2018][м.Лохвиця]
09.11.2018 у Лохвиці відзначили 110-річчя М.С.ДМИТРЕНКА (0)
[07.11.2018][Полтавщина]
На Полтавщині замовили будівництво 15 амбулаторій за 123 мільйони гривень, у тім числі й у Вирішальному (0)
[07.11.2018][м.Лохвиця]
На поточному ремонті доріг і тротуарів (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
ЖИТЕЛi ЛУКИ ТА ЮСКiВЦІВ ПЕРЕКРИЛИ ДОРОГУ, ВИМАГАЮЧИ ЇЇ НЕГАЙНОГО РЕМОНТУ (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
Яшники наповнилися піснями та феєрверками (0)
[02.11.2018][м.Лохвиця]
«Чотири колеса возять тіло, а два – душу…» (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
Будні і свята васильківської «Веселки» (0)
[02.11.2018][м.Лохвиця]
Семінар шкільних бібліотекарів (0)
[01.11.2018][м.Лохвиця]
В м. Лохвиця встановлюють стелу Героям АТО (ФОТО) (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
Тіла були просто складені в купу... (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
Сенчі чоловік погрожував гранатою (0)
[31.10.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці заборонили торгувати спиртним уночі (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.07.2018][Дома, гаражи]
Продам гараж (0)
[26.06.2018][Продам]
Продається земельна ділянка (0)
[21.04.2018][Дома, гаражи]
Продам двір (0)
[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018