Понеділок, 19.02.2018, 02:06
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [225]
Полтавщина [313]
Світ [50]
м.Лохвиця [385]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [337]
Міні-чат
500
Головна » 2014 » Грудень » 24 » «Йти на небо сходами добрих справ…»
«Йти на небо сходами добрих справ…»
09:26
До 65-ої річниці від дні народження академіка В.С.Дейнеки.

Полтавщина – колиска талантів.
Історію української математики можна починати ще з давніх часів, однак найбільш повно українська математична наука проявила себе в першій половині ХХст. Варто перелічити видатних земляків - математиків , що прославили Полтавський край – Остроградський М.В., Астряб О.М., Тумаркін Л.А., Івахненко О.Г., Ляшко І.І., Митропольський Ю.О. Але в аннали математичної науки Полтавщини ще не вписане ім’я академіка Василя Степановича Дейнеки.

Пошукова група Червонозаводської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 спробували зробити учнівську розвідку про життя видатного земляка - Василя Степановича Дейнеку, віддане служіння математиці та про наукові відкриття, відомі в Україні і далеко за її межами.
Україна займає 8 місце в переліку країн, що найбільше дали світу видатних математикiв, і, звичайно, великий вклад до цієї справи додав своєю ревною працею академік В.С.Дейнека.

Дейнека Василь Степанович (28 грудня 1949р. – 17лютого 2014р.) —український вчений у галузі інформатики, народився у селі Бодаква Лохвицького району Полтавської області України.
«В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім — Батьківщина» - писала Л. Костенко. Протягом усього життя Василь Степанович буде із жагою повертатися до рідного дому, до батьків, до малої Батьківщини.

У 1967 році Василь Степанович закінчив Червонозаводську середню загальноосвітню трудову політехнічну школу №1 Лохвицького району Полтавської області. За відмінні успіхи у навчанні, праці та зразкову поведінку нагороджений Золотою медаллю.
«Наймудріше – число», сказав давньогрецький учений Піфагор, і, мабуть, десь іще під час навчання, Василь Степанович полонився та заінтригувався цим висловом.

Тому, по закінченні середньої школи, Василь Степанович навчався на механіко–математичному факультеті Харківського державного університету ім..М.Горького. На офіційному сайті механіко-математичного факультету Харківського національного університету ім..В.Каразіна написано: «У наш час творчу атмосферу факультету завзято підтримують видатні вчені і викладачі, такі як академіки О. В. Марченко і В. С. Дейнека, члени-кореспонденти О. А. Борисенко, І. Д. Чуєшов, професори В. Д. Гордевський, Г. М. Жолткевич…». Близько 60 випускників університету стали дійсними членами і членами-кореспондентами Національної Академії наук України, серед них і В.С.Дейнека.

У 1974—1977 роках В.С.Дейнека навчався в аспірантурі Інституту кібернетики АН УРСР. У подальшому став молодшим науковим співробітником Кібернетичного центру — Спеціального конструкторського бюро математичних машин і систем, де подолав шлях від молодшого наукового співробітника до завідувача відділу методів дискретної оптимізації, математичного моделювання та аналізу складних систем. У 1980 р. Василь Степанович захистив кандидатську, а в 1991 р. — докторську дисертацію.

У 1982 р. В.С. Дейнека перейшов до СКБ ММС Інституту кібернетики АН УРСР, де працював на посаді начальника сектору (1982-1990), начальника відділу (1990-1991), а з 1991 р. по 1994 р.  завідувачем наукового відділу Інституту проблем математичних машин і систем НАН України. 2000 року його обрано членом-кореспондентом, а 2006-го — академіком НАН України.
Напевно, цей шлях у науку був складним і тернистим. Напевно, були злети і падіння, відкриття і невдачі. Нау́ка — сфера діяльності людини, спрямована на одержання нових знань про навколишній світ. Займаючись наукою, Василь Степанович був націлений на прогрес, на перетворення дійсності, на всебічний розвиток людських здібностей і можливостей.

Усе наукове життя Василя Степановича пов’язане з роботою в Інституті кібернетики імені академіка В.М.Глушкова НАН України.
Василь Степанович Дейнека — відомий український учений, який отримав важливі наукові та науково-практичні результати в галузі системного аналізу складних багатокомпонентних систем різної природи.
Учений опублікував понад 310 наукових праць, із яких 9 монографій. В.С.Дейнека був членом редколегії наукових журналів "Вісник Національної академії наук України", "Комп'ютерна математика" та інших часописів. Крім цього, він реферує статті для міжнародного реферативного журналу «Mathematical Reviews».

Василь Степанович приділяв велику увагу підготовці молодих науковців. Під керівництвом В.С. Дейнеки захищено 10 кандидатських дисертацій. Під його науковим керівництвом підготовлені 2 докторські дисертаційні роботи. Його учні неодноразово відзначені щорічними Преміями Президента України для молодих учених та Преміями Президії НАН України для молодих учених і студентів.

Цікаві й важливі для формування цілісного образу вченого, спогади І.В.Сергієнка, академіка НАН України, Генерального директора Кібернетичного центру НАН України, директора Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова про Дейнеку Василя Степановича: «Поряд з визначними теоретичними здобутками Василь Степанович був безпосередньо причетний до прикладних розробок, пов’язаних із становленням та розвитком суперкомп’ютерів в Україні.

В 80-і вперше було поставлено і розв’язано одну з найскладніших проблем в літакобудуванні – математичне моделювання літака в цілому, що сприяло розробці в Інституті кібернетики першого вітчизняного (багатопроцесорного обчислювального комплексу) для розв’язання надскладних завдань в науці і техніці.

Він розробив математичну модель розрахунку міцності широкофюзеляжного літака Іл-76 і на цій основі отримав ефективні архітектурні рішення щодо складу та основних характеристик першого вітчизняного суперкомп’ютера.
Одним з напрямків, який розвивався під керівництвом Василя Степановича, є моделювання процесів фільтрації підземних вод на великих територіях – задачі, які поєднують як математичну, так і обчислювальну складність, адже розрахунковими областями тут є цілі регіони площею тисячі квадратних кілометрів, які мають неоднорідну просторову структуру, а для моделювання необхідно враховувати велику кількість розташованих на цій території магістральних та дрібних рік, різноманітних водойм, населених пунктів та великих підприємств. Такі задачі є і будуть надзвичайно важливими, адже питна вода − це один з життєво необхідних природних ресурсів, а при сучасному рівні технологій наслідки недбалого її використання мають глобальний характер.

Дослідження складних проблем природокористування, зокрема дослідження підземних явищ, складних процесів руху грунтових вод та грунтів, в тому числі за впливу людської діяльності, в найбільш загальній тривимірній постановці вперше досліджували Василь Степанович і його колеги з використанням новітніх технологій паралельних обчислень на суперкомп’ютерах СКІТ.
Створені ним методи системного аналізу, побудовані математичні моделі та обчислювальні алгоритми їх розв’язання допомагали у подоланні наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Особливу цінність здобуткам В.С. Дейнеки додає те, що розроблені ним методи допускають розпаралелювання обчислень і можуть ефективно використовуватися на сучасних суперкомп’ютерах. Це переконує, що наукова спадщина академіка Дейнеки ще довго служитиме людям, суспільству».

Василь Степанович був широкоерудованою, високоосвіченою та надзвичайно працьовитою людиною — щирим другом студентської молоді. Учений-кібернетик, він глибоко знав літературу, тонко розумів мистецтво, поважав спорт. Протягом усього життя відзначався гострим почуттям громадянського обов'язку. Йому завжди були властиві «...сонячна лагідність і жвавість, поєднана з журливістю» — риси характеру, якими Іван Франко характеризував українців.

«Я вдячний долі за те, що вона дала мені працювати разом з Василем Степановичем, людиною кришталевої чесності, твердих моральних переконань, видатного математичного таланту. Він був чуйною і доброзичливою людиною. Ці його якості викликали у всіх, хто знав і спілкувався з ним, почуття великої поваги, довіри і вдячності» - згадує академік І.В.Сергієнко.

Протягом нашої учнівської розвідки біографії великого земляка, з’ясувалося, що біля початків кібернетики в Україні та заснування Інституту кібернетики НАН України імені В.М. Глушкова – 3 полтавчанина-академіка:
- Ляшко І.І. – (с.Мацківці Лубенського району Полтавської обл.) доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України; Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова (1922-2008рр.);
- Сергієнко І.В. – (с. Білоцерківці, Пирятинського району Полтавської обл.) академік НАН України, Генеральний директор Кібернетичного центру НАН України, директор Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова (1936р.);
- Дейнека В.С. – (с.Бодаква Лохвицького району Полтавської обл.) доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України; Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова (1949-2014рр.).

Дейнека В.С. завжди пам'ятав про малу Батьківщину. У 1992 році Василь Степанович переконав керівництво Лохвицького спиртокомбінату у необхідності впровадження новітніх технологій у промислове виробництво, в першу чергу, комп’ютеризацію виробничого процесу, а також здійснив монтаж першої комп'ютерної системи у місті Червонозаводському та навчання персоналу, а в 1993 - Василь Степанович змонтував таку ж комп'ютерну систему на Лохвицькому цукрозаводі.

Щоб якнайщиріше вшанувати ім’я видатного земляка учительський та учнівський колектив Червонозаводської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 звернулися до депутатів міської ради з ініціативою щодо надання Василю Степановичу Дейнеці звання Почесного громадянина міста Червонозаводського та встановлення меморіальної дошки.

Войтенко І.Г., учитель історії
Червонозаводської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 148 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[15.12.2017][м.Лохвиця]
Готуємося до новорічних святкувань (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Прикрасили Головну міську ялинку–2018 (0)
[13.12.2017][м.Лохвиця]
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (0)
[13.12.2017][Лохвицький р-н.]
Безпритульні тварини: хто винен і що робити? (0)
[09.12.2017][Полтавщина]
За добу в ДТП на Полтавщині загинуло чотири людини (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці - два випадки сказу (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці готують льодову ковзанку (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
Навесні в Лохвиці розквітнуть тисячі тюльпанів (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: «КОЖЕН, ХТО ШКОДИТЬ ЕНЕРГЕТИЧНІЙ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, Є ВОРОГОМ НАШОЇ ДЕРЖАВИ» (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
НА ЛОХВИЧИННІ ЖІНКА ПІСЛЯ ПОБИТТЯ ВЧАСНО НЕ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ЛІКАРІВ І ЗА ДВА МІСЯЦІ ПОМЕРЛА (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
На Полтавщині будівельний комбінат оштрафували за сексистську рекламу (0)
[02.09.2017]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу у господарчій будівлі (0)
[30.08.2017][м.Лохвиця]
Лохвиця прощалася з Героєм (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
МЛИНІВСЬКИЙ МІСТ: техніка на місці, а грошей ще немає? (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
Витрати на ремонт доріг діляться навпіл (0)
[26.08.2017][м.Лохвиця]
Недобудована дорога зруйнувалася після року експлуатації (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Вперше в Україні: з'явилося відео унікальної "пастки" для порушників (м. Лохвиця) (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Шановна лохвицько громадо! Дорогі лохвичани і криничани! (1)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
ОГОЛОШЕННЯ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ ТА ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (0)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
«Ґудзюрина – маленька країна» (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
[19.06.2014][Знакомства]
Ваша половинка чекає на Вас (0)
[30.12.2013][Продам]
игры для девочек бесплатно ходить. онлайн бесплатные игры призрачный гонщик (0)
[21.04.2013][Авто]
Продам ВАЗ 2108 (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018