Неділя, 20.08.2017, 11:42
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [224]
Полтавщина [308]
Світ [50]
м.Лохвиця [372]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [328]
Міні-чат
500
Головна » 2014 » Грудень » 24 » «Йти на небо сходами добрих справ…»
«Йти на небо сходами добрих справ…»
09:26
До 65-ої річниці від дні народження академіка В.С.Дейнеки.

Полтавщина – колиска талантів.
Історію української математики можна починати ще з давніх часів, однак найбільш повно українська математична наука проявила себе в першій половині ХХст. Варто перелічити видатних земляків - математиків , що прославили Полтавський край – Остроградський М.В., Астряб О.М., Тумаркін Л.А., Івахненко О.Г., Ляшко І.І., Митропольський Ю.О. Але в аннали математичної науки Полтавщини ще не вписане ім’я академіка Василя Степановича Дейнеки.

Пошукова група Червонозаводської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 спробували зробити учнівську розвідку про життя видатного земляка - Василя Степановича Дейнеку, віддане служіння математиці та про наукові відкриття, відомі в Україні і далеко за її межами.
Україна займає 8 місце в переліку країн, що найбільше дали світу видатних математикiв, і, звичайно, великий вклад до цієї справи додав своєю ревною працею академік В.С.Дейнека.

Дейнека Василь Степанович (28 грудня 1949р. – 17лютого 2014р.) —український вчений у галузі інформатики, народився у селі Бодаква Лохвицького району Полтавської області України.
«В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім — Батьківщина» - писала Л. Костенко. Протягом усього життя Василь Степанович буде із жагою повертатися до рідного дому, до батьків, до малої Батьківщини.

У 1967 році Василь Степанович закінчив Червонозаводську середню загальноосвітню трудову політехнічну школу №1 Лохвицького району Полтавської області. За відмінні успіхи у навчанні, праці та зразкову поведінку нагороджений Золотою медаллю.
«Наймудріше – число», сказав давньогрецький учений Піфагор, і, мабуть, десь іще під час навчання, Василь Степанович полонився та заінтригувався цим висловом.

Тому, по закінченні середньої школи, Василь Степанович навчався на механіко–математичному факультеті Харківського державного університету ім..М.Горького. На офіційному сайті механіко-математичного факультету Харківського національного університету ім..В.Каразіна написано: «У наш час творчу атмосферу факультету завзято підтримують видатні вчені і викладачі, такі як академіки О. В. Марченко і В. С. Дейнека, члени-кореспонденти О. А. Борисенко, І. Д. Чуєшов, професори В. Д. Гордевський, Г. М. Жолткевич…». Близько 60 випускників університету стали дійсними членами і членами-кореспондентами Національної Академії наук України, серед них і В.С.Дейнека.

У 1974—1977 роках В.С.Дейнека навчався в аспірантурі Інституту кібернетики АН УРСР. У подальшому став молодшим науковим співробітником Кібернетичного центру — Спеціального конструкторського бюро математичних машин і систем, де подолав шлях від молодшого наукового співробітника до завідувача відділу методів дискретної оптимізації, математичного моделювання та аналізу складних систем. У 1980 р. Василь Степанович захистив кандидатську, а в 1991 р. — докторську дисертацію.

У 1982 р. В.С. Дейнека перейшов до СКБ ММС Інституту кібернетики АН УРСР, де працював на посаді начальника сектору (1982-1990), начальника відділу (1990-1991), а з 1991 р. по 1994 р.  завідувачем наукового відділу Інституту проблем математичних машин і систем НАН України. 2000 року його обрано членом-кореспондентом, а 2006-го — академіком НАН України.
Напевно, цей шлях у науку був складним і тернистим. Напевно, були злети і падіння, відкриття і невдачі. Нау́ка — сфера діяльності людини, спрямована на одержання нових знань про навколишній світ. Займаючись наукою, Василь Степанович був націлений на прогрес, на перетворення дійсності, на всебічний розвиток людських здібностей і можливостей.

Усе наукове життя Василя Степановича пов’язане з роботою в Інституті кібернетики імені академіка В.М.Глушкова НАН України.
Василь Степанович Дейнека — відомий український учений, який отримав важливі наукові та науково-практичні результати в галузі системного аналізу складних багатокомпонентних систем різної природи.
Учений опублікував понад 310 наукових праць, із яких 9 монографій. В.С.Дейнека був членом редколегії наукових журналів "Вісник Національної академії наук України", "Комп'ютерна математика" та інших часописів. Крім цього, він реферує статті для міжнародного реферативного журналу «Mathematical Reviews».

Василь Степанович приділяв велику увагу підготовці молодих науковців. Під керівництвом В.С. Дейнеки захищено 10 кандидатських дисертацій. Під його науковим керівництвом підготовлені 2 докторські дисертаційні роботи. Його учні неодноразово відзначені щорічними Преміями Президента України для молодих учених та Преміями Президії НАН України для молодих учених і студентів.

Цікаві й важливі для формування цілісного образу вченого, спогади І.В.Сергієнка, академіка НАН України, Генерального директора Кібернетичного центру НАН України, директора Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова про Дейнеку Василя Степановича: «Поряд з визначними теоретичними здобутками Василь Степанович був безпосередньо причетний до прикладних розробок, пов’язаних із становленням та розвитком суперкомп’ютерів в Україні.

В 80-і вперше було поставлено і розв’язано одну з найскладніших проблем в літакобудуванні – математичне моделювання літака в цілому, що сприяло розробці в Інституті кібернетики першого вітчизняного (багатопроцесорного обчислювального комплексу) для розв’язання надскладних завдань в науці і техніці.

Він розробив математичну модель розрахунку міцності широкофюзеляжного літака Іл-76 і на цій основі отримав ефективні архітектурні рішення щодо складу та основних характеристик першого вітчизняного суперкомп’ютера.
Одним з напрямків, який розвивався під керівництвом Василя Степановича, є моделювання процесів фільтрації підземних вод на великих територіях – задачі, які поєднують як математичну, так і обчислювальну складність, адже розрахунковими областями тут є цілі регіони площею тисячі квадратних кілометрів, які мають неоднорідну просторову структуру, а для моделювання необхідно враховувати велику кількість розташованих на цій території магістральних та дрібних рік, різноманітних водойм, населених пунктів та великих підприємств. Такі задачі є і будуть надзвичайно важливими, адже питна вода − це один з життєво необхідних природних ресурсів, а при сучасному рівні технологій наслідки недбалого її використання мають глобальний характер.

Дослідження складних проблем природокористування, зокрема дослідження підземних явищ, складних процесів руху грунтових вод та грунтів, в тому числі за впливу людської діяльності, в найбільш загальній тривимірній постановці вперше досліджували Василь Степанович і його колеги з використанням новітніх технологій паралельних обчислень на суперкомп’ютерах СКІТ.
Створені ним методи системного аналізу, побудовані математичні моделі та обчислювальні алгоритми їх розв’язання допомагали у подоланні наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Особливу цінність здобуткам В.С. Дейнеки додає те, що розроблені ним методи допускають розпаралелювання обчислень і можуть ефективно використовуватися на сучасних суперкомп’ютерах. Це переконує, що наукова спадщина академіка Дейнеки ще довго служитиме людям, суспільству».

Василь Степанович був широкоерудованою, високоосвіченою та надзвичайно працьовитою людиною — щирим другом студентської молоді. Учений-кібернетик, він глибоко знав літературу, тонко розумів мистецтво, поважав спорт. Протягом усього життя відзначався гострим почуттям громадянського обов'язку. Йому завжди були властиві «...сонячна лагідність і жвавість, поєднана з журливістю» — риси характеру, якими Іван Франко характеризував українців.

«Я вдячний долі за те, що вона дала мені працювати разом з Василем Степановичем, людиною кришталевої чесності, твердих моральних переконань, видатного математичного таланту. Він був чуйною і доброзичливою людиною. Ці його якості викликали у всіх, хто знав і спілкувався з ним, почуття великої поваги, довіри і вдячності» - згадує академік І.В.Сергієнко.

Протягом нашої учнівської розвідки біографії великого земляка, з’ясувалося, що біля початків кібернетики в Україні та заснування Інституту кібернетики НАН України імені В.М. Глушкова – 3 полтавчанина-академіка:
- Ляшко І.І. – (с.Мацківці Лубенського району Полтавської обл.) доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України; Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова (1922-2008рр.);
- Сергієнко І.В. – (с. Білоцерківці, Пирятинського району Полтавської обл.) академік НАН України, Генеральний директор Кібернетичного центру НАН України, директор Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова (1936р.);
- Дейнека В.С. – (с.Бодаква Лохвицького району Полтавської обл.) доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України; Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова (1949-2014рр.).

Дейнека В.С. завжди пам'ятав про малу Батьківщину. У 1992 році Василь Степанович переконав керівництво Лохвицького спиртокомбінату у необхідності впровадження новітніх технологій у промислове виробництво, в першу чергу, комп’ютеризацію виробничого процесу, а також здійснив монтаж першої комп'ютерної системи у місті Червонозаводському та навчання персоналу, а в 1993 - Василь Степанович змонтував таку ж комп'ютерну систему на Лохвицькому цукрозаводі.

Щоб якнайщиріше вшанувати ім’я видатного земляка учительський та учнівський колектив Червонозаводської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 звернулися до депутатів міської ради з ініціативою щодо надання Василю Степановичу Дейнеці звання Почесного громадянина міста Червонозаводського та встановлення меморіальної дошки.

Войтенко І.Г., учитель історії
Червонозаводської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 124 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті
Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

На Львівщині розібрали пам'ятник радянському солдату.

У місті Стрий вдень 22 лютого демонтували пам'ятник радянському солдату. Пам'ятник був встановлений на площі Ринок в 1965 році. Офіційного рішення міськради з приводу знесення пам'ятника не було, пише stryi.com.ua. Сподіваємося що наші "борці" за "справедливість" до цього не дійдуть.

А весь Шановний люд нашого міста, знатиме куди подівся пам'ятник Леніну, які кошти за нього виручили, та на які цілі вони пішли.

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[22.05.2017][Лохвицький р-н.]
У ЛОХВИЦЬКОМУ РАЙОНІ ПІСЛЯ ЗІТКНЕННЯ АВТОМОБЛІВ CHEVROLET ТА ВАЗ ПОСТРАЖДАЛО ТРОЄ ЛЮДЕЙ (0)
[20.11.2016][м.Лохвиця]
Басейн у «Орлятку» обладнано вентиляційною системою (0)
[20.11.2016][м.Лохвиця]
Щоб світло було на катку (0)
[20.11.2016][м.Лохвиця]
Для покращення умов праці (0)
[20.11.2016][м.Лохвиця]
Міські дороги: мінус дві проблемні зони (0)
[20.11.2016][м.Лохвиця]
Замість бездоріжжя – щебеневе покриття (0)
[20.11.2016][м.Лохвиця]
Відкрито меморіальну дошку (0)
[20.11.2016][Лохвицький р-н.]
ЛОХВИЦЬКІ ПРАВООХОРОНЦІ ВИЯВИЛИ ДВА ФАКТИ НЕЗАКОННОГО ЗБЕРІГАННЯ НАРКОТИКІВ (ФОТО) (0)
[20.11.2016][Лохвицький р-н.]
НА ПОЛТАВЩИНІ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ ЗАТРИМАВ СЕРІЙНОГО КРАДІЯ ВЕЛОСИПЕДІВ (ФОТО) (0)
[20.11.2016][м.Лохвиця]
НА ЛОХВИЧЧИНІ ПРЕДСТАВИЛИ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ (ФОТО) (0)
[20.11.2016][Лохвицький р-н.]
Віталій Федоронько – вдруге поспіль чемпіон (0)
[20.11.2016][Полтавщина]
«Сонячний зайчик» розвиває таланти (0)
[20.10.2016][Світ]
ШКОЛЯРКА РОЗЧЛЕНУВАЛА ПОДРУЖКУ І ЗАХОВАЛА ЇЇ РЕШТКИ ПІД ЛІЖКО (0)
[20.10.2016][м.Лохвиця]
Пішла вода відремонтованим водогоном (0)
[20.10.2016][Різне]
Африканська чума свиней (0)
[19.10.2016][Лохвицький р-н.]
Табір для бійців, волонтерів та медиків відбудеться у Лохвицькому районі (0)
[19.10.2016][м.Лохвиця]
У Лохвицькому суді не судять (0)
[19.10.2016][Лохвицький р-н.]
Юля Дробязко в Заводському стане керівником міського Будинку культури №1 (0)
[19.10.2016][Україна]
Зміни до Порядку надання житлових субсидій (0)
[19.10.2016][Лохвицький р-н.]
Від удару об легковик велосипедист загинув на місці (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
[19.06.2014][Знакомства]
Ваша половинка чекає на Вас (0)
[30.12.2013][Продам]
игры для девочек бесплатно ходить. онлайн бесплатные игры призрачный гонщик (0)
[21.04.2013][Авто]
Продам ВАЗ 2108 (0)
[21.04.2013][Квартиры]
Продам квартиру (0)
[21.03.2013][Работа]
Стабільний додатковий дохід у мережі інтернет (0)
[03.12.2012][Продам]
Motorola Atrix2 (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2017