Неділя, 18.02.2018, 08:27
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [225]
Полтавщина [313]
Світ [50]
м.Лохвиця [385]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [337]
Міні-чат
500
Головна » 2014 » Січень » 28 » Чим живеш, село? Працює підприємство, школа і 2 магазини – є перспектива
Чим живеш, село? Працює підприємство, школа і 2 магазини – є перспектива
21:59
Гаївщинська школа – одна з найменших у Лохвицькому районі за кількістю учнів. Минулого літа гостро стояло питання про її закриття, процес навіть був запущений. Але батьки учнів відстояли школу, долучився до цього й народний депутат Тарас Кутовий. У останні дні минулого року ми поспілкувалися з жителями Гаївщини, розпитали, як працює школа, чим живе село.

Розташована школа в історичному приміщенні, якому цього року виповниться 100 років. Це одна з земських шкіл, збудованих на початку минулого століття за проектом митця й архітектора Опанаса Сластіона. Таких на Лохвиччині є ще кілька (від кількох лишились тільки руїни), але ця в найкращому стані, зазнала небагато перебудов і реконструкцій, зберігся шпиль на даху над парадним входом.
– У школі зараз навчається 15 дітей, іще 10 – у дитсадку, – розповідає Олександр Васильович Ложечник, який учителював тут давно, а директором працює перший рік. – У молодших класах – комплект: 2 учні у 2-му і 1 – у 4-му. У 5-му – 1 учень, 8 – у 6-му, 3 – у 8-му. П’ятеро гаївщинських учнів їздять до Лохвицької гімназії №1. Саме їх батьки наполягали на закритті школи, щоб не самим возити дітей, а це робилося централізовано шкільним автобусом.
Окремі батьки вважають, у великій школі дитина розвивається краще, вищий рівень знань. Звісно, питання це дискусійне, адже з одного боку в сільських малокомплектних школах учні отримують максимум уваги вчителя, знання перевіряються кожен урок. З іншого у великому класі існує конкуренція, діти стараються один перед одного. У великій школі вчителі викладають лише свої предмети, у малих, трапляється, освоюють інші. Однак більшість жителів Гаївщини переконані, що справляються з роботою чудово, а їздити до Млинів чи Лохвиці, як планувалося влітку, – ніяк не добре. Гаївщинська ж школа не пасує перед іншими, є тут і навчальне обладнання, й навіть три комп’ютери.

Суспільний резонанс викликало відкриття наприкінці грудня минулого року магазину в шкільному приміщенні. Місцева жителька анонімно поскаржилась журналістам, що там продають пиво.
Вхід до магазину знаходиться з протилежного боку від парадного. Він відділений від подвір’я новеньким парканом. Від дороги до дверей веде доріжка, укрита свіжим асфальтом. За прилавками – двоє молодих привітних продавчинь. Коли я фотографую холодильник із пивом у кутку, вони телефонують господині. Нею виявляється Ніна Марченко, яка 37 років працювала директором Гаївщинської школи. 3 роки тому вийшла на пенсію, також займається бізнесом у сфері пасажирських перевезень.
– Із фірмою «Оболонь» маю договір про постачання напоїв, – пояснює Ніна Іванівна. – Фірма надає холодильники. Один – для безалкогольних напоїв, інший – для пива. Від торгівлі пивом відмовитись просто неможливо. Пивний холодильник стоїть у кутку, а безалкогольні напої потрапляють у поле зору першими. Діти бігають до магазину по ситро, пиріжки, солодощі. Звісно, продавці в мене проінструктовані, неповнолітнім пива не продадуть ні за яких умов, попросять паспорт, якщо сумніватимуться. Купують пиво переважно чоловіки, які повертаються з роботи, можуть тут же за столиком його випити. Це відбувається після 17-ї години, а уроки закінчуються до 15-ї. Я доклала максимум зусиль, щоб у магазині були порядок, чистота, низькі ціни, широкий асортимент продуктів і промтоварів першої необхідності. Співпрацюю з постачальниками, які забирають непродані прострочені продукти і привозять свіжі.
Між магазином і діючими класами – пуста кімната, таким чином дітям не заважає навіть можливий шум. Ніна Іванівна уклала договір про оренду приміщення з районною радою. Окрім того, що вносить кошти за оренду в освітянську казну, пропонує постійно платити за використану школою електрику. Також обіцяє допомагати фінансово під час ремонту, який своїми силами зробити батькам усього 15 дітей нелегко. Навіть з опаленням буде легше, бо 20% за площу магазину, яку доводилося обігрівати марно, тепер платить магазин.
– Хоча магазин працює кілька днів, директор школи вже звернувся з проханням надати спонсорську допомогу, – додає Ніна Іванівна. – Я перерахувала 2300 грн., щоб 10 кращих учнів поїхали на свято ялинки до Києва. Також особисто завезла по пакунку солодощів для всіх 25 вихованців дитсадка і школи.
Значного прибутку магазин у селі давати не може, бо у Гаївщині близько 300 мешканців, багато старих людей, самостійно ходять до магазинів ледь більше 200. Ніна Іванівна припускає, поскаржилася на торгівлю пивом хазяйка конкуруючого продуктового магазину Людмила Красношапка. 2 роки тому її магазин знаходився у приміщенні через дорогу навпроти входу до школи, нині «переїхав» метрів за 250. Відстань від шкільного порогу до колишнього й нового магазину однакова. У колишньому пиво було і пляшкове, й розливне, біля входу були столики й намет.
– Хоча вона торгувала пивом через дорогу від школи, діти бігали в її магазин через трасу з машинами, я ні разу на неї скарг не писала, – розводить руками Ніна Іванівна. – Хоча вона постачає шкільну їдальню продуктами, спонсорської допомоги більше 150 грн. на рік не давала.
Ніна Іванівна користується авторитетом і любов’ю односельців. За час роботи створила навчально-виховне об’єднання, об’єднавши школу з дитсадком. За її керівництва збудували топкову при школі, їдальню при дитсадкові, створили там умови для денного сну дітей.
– Магазин розташований так, що прямого стосунку до школи не має, відгороджений парканом, – каже Олександр Ложечник. – Нам абсолютно не заважає, з перших днів його роботи Ніна Іванівна надала спонсорську допомогу, подарунки. Пиріжки дітям продають зі знижкою. До пива нашим учням немає ніякого діла, воно стоїть у куточку й їх не цікавить. Не знаю, як би існувала школа, якби не допомога колишнього директора й агропідприємства «Амарант».
Кілька опитаних місцевих мешканців позитивно оцінюють новий магазин і також говорять, що дітям (найстарші цього року – троє восьмикласників, у сьомому – жодного учня) до пива ніякого діла немає.
Ціни в обох гаївщинських магазинах приблизно однакові, на рівні пересічних лохвицьких. У конкуруючому продавець говорить, що функціонування нового магазину на їх роботу не впливає. Про Ніну Іванівну та її бізнес відгукується доброзичливо.
За два тижні спілкуюся з начальником відділу освіти Лохвицької райдержадміністрації Олександром Момотом.
– Сьогодні Людмила Красношапка скаржилася мені, нібито там не лише пивом, а й горілкою та цигарками торгують із-під поли, – каже Олександр Михайлович. – А я відповів, що це мають право перевірити лише компетентні органи. Щодо пива – вирішив на днях з’їздити й подивитися. За угодою, там мають продаватися продукти й госптовари, про алкоголь і цигарки мова не йшла. Незалежно від того, міцні чи слабоалкогольні напої.
Коли начальник упевнюється, що холодильник із пивом таки існує, здається, його волосся стає дибки, він мало не кричить, що пиву не місце в радіусі 200 м навколо школи, дрижачими руками хапає телефон і висловлює Ніні Іванівні своє обурення.
Пізніше Ніна Марченко пояснює, що не планувала торгувати пивом майже до моменту відкриття, коли укладала угоду з постачальниками безалкогольних напоїв. Про табу на пиво в радіусі 200 м школи не знала, бо новачок у цьому бізнесі.
– Залишила в холодильнику тільки безалкогольне пиво. Сподіваюсь, купуватимуть. Таким чином дотримаюсь умов договору з постачальниками від «Оболоні» й не порушуватиму закон.

Взагалі ж Гаївщина недарма відстояла існування своєї школи. Адже село – серед справді живих, і спиртне, навіть пиво, – не серед першочергових інтересів місцевих жителів. Бо тут є робота, якою забезпечує товариство «Гаївщина», що входить до агропромислової групи підприємств «Амарант». Новенькі містки, побудовані на шляху до Червонозаводського, потрібні найбільше тим, хто щодня ходить у місто на роботу. Відповідно, якщо є робота, не тікає молодь, діти в Гаївщині є і будуть. Минулого літа сюди приїхала молода сім’я з двома дітьми, жінка з чотирма. Влітку до Гаївщини охоче їдуть відпочиваючі, адже поряд – ліси, унікальне водосховище. Тож нехай процвітає село!

Сергій НІКОНОВ
Лохвицький край
На фото:
1. Гаївщинська школа чи не найкраще з-поміж «сестер» у інших селах зберегла історичні обриси.
2. Вхід до магазину – з протилежного боку від парадного, відмежований від навчальних приміщень. Тепер пиво там лише безалкогольне.
3. Контора товариства «Гаївщина» випромінює святковий настрій.
Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 291 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[15.12.2017][м.Лохвиця]
Готуємося до новорічних святкувань (0)
[15.12.2017][м.Лохвиця]
Прикрасили Головну міську ялинку–2018 (0)
[13.12.2017][м.Лохвиця]
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (0)
[13.12.2017][Лохвицький р-н.]
Безпритульні тварини: хто винен і що робити? (0)
[09.12.2017][Полтавщина]
За добу в ДТП на Полтавщині загинуло чотири людини (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці - два випадки сказу (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
У Лохвиці готують льодову ковзанку (0)
[09.12.2017][м.Лохвиця]
Навесні в Лохвиці розквітнуть тисячі тюльпанів (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: «КОЖЕН, ХТО ШКОДИТЬ ЕНЕРГЕТИЧНІЙ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, Є ВОРОГОМ НАШОЇ ДЕРЖАВИ» (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
НА ЛОХВИЧИННІ ЖІНКА ПІСЛЯ ПОБИТТЯ ВЧАСНО НЕ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ЛІКАРІВ І ЗА ДВА МІСЯЦІ ПОМЕРЛА (0)
[09.12.2017][Лохвицький р-н.]
На Полтавщині будівельний комбінат оштрафували за сексистську рекламу (0)
[02.09.2017]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу у господарчій будівлі (0)
[30.08.2017][м.Лохвиця]
Лохвиця прощалася з Героєм (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
МЛИНІВСЬКИЙ МІСТ: техніка на місці, а грошей ще немає? (0)
[26.08.2017][Лохвицький р-н.]
Витрати на ремонт доріг діляться навпіл (0)
[26.08.2017][м.Лохвиця]
Недобудована дорога зруйнувалася після року експлуатації (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Вперше в Україні: з'явилося відео унікальної "пастки" для порушників (м. Лохвиця) (0)
[23.08.2017][м.Лохвиця]
Шановна лохвицько громадо! Дорогі лохвичани і криничани! (1)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
ОГОЛОШЕННЯ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ ТА ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ (0)
[22.08.2017][м.Лохвиця]
«Ґудзюрина – маленька країна» (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
[19.06.2014][Знакомства]
Ваша половинка чекає на Вас (0)
[30.12.2013][Продам]
игры для девочек бесплатно ходить. онлайн бесплатные игры призрачный гонщик (0)
[21.04.2013][Авто]
Продам ВАЗ 2108 (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018