Понеділок, 10.12.2018, 05:15
Віртуальна газета"ВІКНА" м.Лохвиця
Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця Віртуальна газета м.Лохвиця
 
Головна сторінка | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
 
Меню сайту
Розділи новин
Україна [226]
Полтавщина [315]
Світ [50]
м.Лохвиця [408]
Різне [58]
Лохвицький р-н. [357]
Міні-чат
500
Головна » 2018 » Грудень » 4 » Біля Лучки будують бетонну греблю зі шлюзом
Біля Лучки будують бетонну греблю зі шлюзом
19:13
Розпочалося будівництво гідроспоруди, яка разом із іншими у різних місцях Сули має підвищити рівень води, покращити екологічний стан річки та її заплави. На жаль, як це часто буває, державні кошти надійшли в кінці року, коли будівельний сезон практично завершується.

4 МЛН ГРН НАДІЙШЛИ В КІНЦІ ЖОВТНЯ


Основна частина проекту «Відновлення гідрологічного режиму р. Сула в Лохвицькому районі Полтавської області» виготовлена державним регіональним проектно-вишукувальним інститутом «Дніпродіпроводгосп» на замовлення Лохвицької РДА 2012 року. Він передбачає розчищення 6 ділянок русла, будівництво 2 штучних кам’яних перекатів та гідроспоруди, про яку йде мова. Таке втручання в природу потрібне через зниження рівня води не лише в Сулі, а й у її заплаві, осушення боліт, пожежі торфовищ…

– Ініціатором цієї частини проекту стала Сенчанська сільська рада, – розповідає начальника Управління комунальною власністю територіальних громад району Лохвицької районної ради Юрій Український. – У співфінансуванні з Лохвицькою РДА вони замовили проект у інституті «Дніпродіпроводгосп». У кінці 2017 р. провели тендер та взяли дозвіл на роботи у державному Департаменті архітектурно-будівельного контролю.
Почали виконання робіт лише в кінці грудня торік (Стандартна практика будівництва за державні кошти – вони надходять у кінці року, і на їх освоєння – лічені тижні за несприятливих умов, а якщо не освоїли до Нового року – треба повертати і чекати, коли виділять знову. – Авт.).

Кошти в сумі 4 млн грн надійшли у кінці жовтня, але навряд удасться освоїти більше 1 млн. Загальна вартість проекту – 7,370 млн грн за цінами 2016 р., перерахунок поки що не робили. Запланована повноцінна укріплена гідроспоруда – дамба зі шлюзом. Вона досконаліша за кам’яну перемичку-перекат біля Заводського. Підприємство «Трансгідробуд», яке будувало і перекат-перемичку, трохи затримало початок робіт. Але вже завозять бутовий камінь, працюють екскаватори, зроблені водознижувальні свердловини.

Відрадно, що спроектована конструкція дозволить ефективно регулювати об’єм води, яка протікає через неї. Адже кам’яна гребля біля Заводського цього не дозоляє. Природолюби побоюються: якщо простір між каменями заб’ється, вода не протікатиме, Сула стане слабопроточною, як канава, на яку перетворилася після незавершеної прочистки земснарядами Суха Лохвиця. Наслідок – заростання водоростями, цвітіння води… У такому разі хіба що доведеться розбирати перекат, відкриваючи шлях воді.

МАЮТЬ НАПОВНИТИСЯ ВОДОЮ БОЛОТА НА ТЕРИТОРІЇ 200 ГА


Про технічні характеристики ми дізналися з проектної документації та переповідаємо основне.
Під час освоєння Яблунівського газового родовища, що біля Сенчі, ПАТ «Полтавагазвидобування» здійснило розчистку Сули та її стариці з поглибленням. При цьому були зруйновані природні пороги, які підтримували рівень води. Газовики використали добутий ґрунт для створення штучного острова, на якому розмістили свердловини та завод із переробки матеріалів буріння. Після поглиблення русла рівень води в Сулі знизився на 0,7 – 1,5 м. Це призвело у свою чергу до висихання колодязів, осушення боліт і горіння торф’яників.

Проектована гідроспоруда біля села Лучки буде являти собою залізобетонну стінку довжиною 40,2 м і висотою 3 м. У ній – 5 пар залізобетонних труб діаметром 2 м, два шлюзи-регулятори діаметром 3х3 м із підйомними механізмами, водоскид у вигляді переливної підпірної стінки з рибоводом, водобійна частина. Передбачені конструкції для затримки льоду.
Гідроспоруда слугуватиме і переправою через Сулу. Тому існуючий залізний місток планують демонтувати.
Перемичка має підняти рівень води в руслі на 1,5 м до відмітки 95,25 м над рівнем моря. Завдяки цьому на території 200 га, що прилягає до заплави, має відбутися наповнення боліт і стариці водою, як це було до 1982 року, коли починалася інтенсивна розробка Яблунівського родовища.

Крім основної перемички, перегороджуються кам’яними греблями русла трьох маленьких пересихаючих проток-рукавців довжиною по 0,5 км із лівого берега, протилежного від Лучки. Перемички мають пропускати воду під час повені та під час будівництва в обхід задіяного відрізка русла. Проектом передбачена їх прочистка на середню глибину 0,5 м.
У період будівництва гідроспоруди вище й нижче по течії річку перекриють двома тимчасовими перемичками із суглинистого ґрунту, які потім мають бути ліквідовані.
Після завершення будівництва за станом водних об’єктів потрібно організувати постійний нагляд спеціалізованої водогосподарчої установи. Вона має слідкувати за господарчою діяльністю, станом води й берегів. На гідроспоруді не потрібен постійний персонал, але не менше 1200 годин на рік (50 діб), має знаходитись обходчик, який слідкуватиме за її станом. Фахівці обласного управління водних ресурсів мають періодично знімати показники рівня води.

ПОЧИНАТИ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ НЕМАЄ СЕНСУ


На місці будівництва «Зоря» побувала 19 листопада.
Ширина Сули біля Лучки в суху осінню погоду коливається в межах 12–15 м. Тут береги її сполучені залізним містком на зразок тих, що використовуються як військова переправа, поруч збереглися рештки дерев’яного. За берегами видно, що раніше рівень води був набагато вищим. Але біля містка мілко, тому течія така сильна, що вода аж вирує.

Біля містка ми побачили дві свердловини, що нагадують вузенькі колодязі з водою на дні. За кілометр вище по течії видно початок підготовчих робіт. Ані техніки, ані робітників ми не застали. Але повсюди – сліди коліс. Найглибший рукавець уже перекритий греблею із каменів. Переїзди через інші два рукавці також засипані крупним щебенем. Один потічок частково розчищений для підвищення водопропускної здатності, обабіч нього – кучугури вигорнутого екскаватором ґрунту. Більше ніяких результатів будівництва не видно.
– Це лише підготовчі роботи, – пояснює Юрій Український. – А власне будівельні починати немає сенсу, бо незакінчену роботу може змити весняна вода. Жаль, якщо не освоєні кошти доведеться повернути, а наступного року знову чекати, поки вони надійдуть.С. НІКОНОВ


Категория: Лохвицький р-н. | Просмотров: 7 | Добавил: Administrator | Принтер: | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Останні коментарі на сайті

Такого мачоса-срачоса удалили видео с СТБ cry

Интересно, а портреты он рисует ? Очень красивая картина. smile


Дуже страшна трагедія.. Рідним та близьким сили та терпіння. sad

продається недобудований будинок в м.Лохвиця т.066-427-48-64

Все ж таки, "завалив".... Притому що, майдан уже угомонився.... Напевно мало емоцій, - нехай для вас це буде боротьба... Бережіть себе Олександре...........................

Нерівний час.... Не здивуюся якщо ця людина "завалить" пам'ятник вождя пролетаріатів у м. Лохвиця. І все це за ради того - щоб зробити красиві світлини на фоні так званих його перемог. А потім впише своє красиве (на його думку) П.І.П. в сучасну історичну хроніку визвольного руху України. "Хвала" тобі шановний "борець" Українського народу ......


Кругом одни проблемы ....

Останні новини на сайті

[04.12.2018][м.Лохвиця]
18-річний житель Рудки розтрощив заїзд до «ШипШини» (0)
[04.12.2018][м.Лохвиця]
«Євробуд» започаткував новий турнір (0)
[04.12.2018][Лохвицький р-н.]
«Митців – багато, але ні на кого не рівняюсь!» (0)
[04.12.2018][Лохвицький р-н.]
Біля Лучки будують бетонну греблю зі шлюзом (0)
[04.12.2018][Лохвицький р-н.]
Ремонт під’їзних доріг до сіл громади (0)
[04.12.2018][м.Лохвиця]
У Лохвицькій міськраді – перша в районі автоматична котельня на пелетах (0)
[13.11.2018][Лохвицький р-н.]
Лохвицький район: рятувальники ліквідували пожежу в приватному житловому будинку (0)
[13.11.2018][м.Лохвиця]
Освітяни з Горішніх Плавнів переймали досвід педагогів Лохвицької гімназії №1 (0)
[13.11.2018][м.Лохвиця]
09.11.2018 у Лохвиці відзначили 110-річчя М.С.ДМИТРЕНКА (0)
[07.11.2018][Полтавщина]
На Полтавщині замовили будівництво 15 амбулаторій за 123 мільйони гривень, у тім числі й у Вирішальному (0)
[07.11.2018][м.Лохвиця]
На поточному ремонті доріг і тротуарів (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
ЖИТЕЛi ЛУКИ ТА ЮСКiВЦІВ ПЕРЕКРИЛИ ДОРОГУ, ВИМАГАЮЧИ ЇЇ НЕГАЙНОГО РЕМОНТУ (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
Яшники наповнилися піснями та феєрверками (0)
[02.11.2018][м.Лохвиця]
«Чотири колеса возять тіло, а два – душу…» (0)
[02.11.2018][Лохвицький р-н.]
Будні і свята васильківської «Веселки» (0)
[02.11.2018][м.Лохвиця]
Семінар шкільних бібліотекарів (0)
[01.11.2018][м.Лохвиця]
В м. Лохвиця встановлюють стелу Героям АТО (ФОТО) (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
Тіла були просто складені в купу... (0)
[31.10.2018][Лохвицький р-н.]
Сенчі чоловік погрожував гранатою (0)
[31.10.2018][м.Лохвиця]
У Лохвиці заборонили торгувати спиртним уночі (0)

Дошка безкоштовних оголошень

[18.07.2018][Дома, гаражи]
Продам гараж (0)
[26.06.2018][Продам]
Продається земельна ділянка (0)
[21.04.2018][Дома, гаражи]
Продам двір (0)
[18.01.2018][Продам]
Реализуем цыплят, утят также индюшат от производителя. (0)
[18.12.2017][Продам]
Продам дрова Дуб (0)
[26.10.2017][Услуги]
Кредити на малі та великі мрії від СМАРТ-ФІНАНС (0)
[05.11.2014][Работа]
Домашнее поражение «Зенита» от «Байера» (0)
[18.10.2014][Работа]
New Female Health Center in Detroit. (0)
[17.10.2014][Работа]
Defying Expectations in Miamш. (0)
[06.10.2014][Услуги]
Пасажирські перевезення (0)
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
м.Лохвиця © 2018